in

Xiaomi Mi 6 Versiyonları ve Teknik Özellikleri

Xiaomi Mi 6 Standart Özellikleri ve Fiyatı

Xiaomi adını duyunca birçoğumuzun içinde heyecan veren duygular uyanıyor. Çünkü akıllı telefon aleminde diğerlerinden farklı tasarımlara sahip, diğer firmalardan daha cesur ve fiyat-performans konusunda bizleri en çok mutlu eden firmalardan birisi hiç şüphesiz ki Xiaomi’dir. Üstelik bu firma, ürettiği en alt model telefonlarda bile Çin menşei bir üretici olmasına rağmen kaliteden ödün vermiyor (hoş aldığımız ürünlerin birçoğu Çin’de üretiliyor ama bahsettiğimiz şey Xiaomi’nin kaliteye verdiği önem). Xiaomi’nin bu nedenle yeni çıkaracağı yeni amiral gemisi Xiaomi Mi 6 büyük bir merakla bekleniyordu. Bu yeni amiral gemisinin tanıtımı beklenenden biraz daha geç olacak ama beklemeye değecek gibi. Zira gelen sızıntı haberlere bakacak olursak, yine “Xiaomi’vari” bir ürün ile karşılaşacağız.

Xiaomi Mi 6 Standart Özellikleri ve Fiyatı

Temmuz ayında görücüye çıkması beklenen yeni amiral gemisinin,Snapdragon 835 işlemcisine ile gelmesi bekleniyor. Bununla birlikte gelen bilgilere göre, telefon son zamanlarda amiral gemilerinin trendi haline gelen iki farklı versiyon ile tanıtılacak. Bunlardan ilki Youth, ikincisi ise Plus yada Standart adı ile anılacak. Şimdi bu iki farklı modelin özelliklerinden bahsedelim.

Xiaomi Mi 6 Tasarımı Nasıl Olacak?

Doğrusunu isterseniz bu konuda birçok sızıntı bulunuyor. Bazı bilgiler cihazın arka kapağının plastik olacağı ve birçok farklı renk seçeneği sunacağı yönünde. Bazı haberlerde ise telefonun metal çerçeve ve cam alaşımlı plastik arka kapak ile geleceği söyleniyor. Kasa malzemesi hakkında bir şey söyleyemiyoruz ancak, cihazın 2.5D kavisli ve Gorilla Glass 4 yada 5 dayanıklılığına sahip ekran ile geleceği, USB Type-C soketi ve parmak izi okuyuculu home düğmesine sahip olacağını tahmin ediyoruz. Tahminden de öte, bu özelliklerin telefonda yer alacağı, konuya yakın meraklılar tarafından da biliniyor.

Xiaomi Mi 6 Specs

Xiaomi Mi 6 Youth Teknik Özellikleri

  • 5.2” Boyutunda Bir Ekran
  • MediaTek Helio X30 yada Snapdragon 835 İşlemci
  • 4GB RAM
  • 64 GB Depolama Alanı
  • Sony IMX400 veya  IMX386 Sensörlü Kamera

Xiaomi Mi 6 Plus/Standart Teknik Özellikleri

  • 5.7” Boyutunda Bir Ekran
  • Snapdragon 835 İşlemci
  • 6GB RAM
  • 64/128 GB Depolama Alanı
  • Sony IMX400 veya  IMX386 Sensörlü Kamera

Xiaomi Mi 6 İncelemesi

Bir diğer başlıkta Nokia D1C Özellikleri konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Yasin BARAN tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lenovo K8 İnceleme

Lenovo K8 Teknik Özellikleri ve Alternatifleri

ASUS ROG Strix GL702ZC Tasarımı

ASUS ROG Strix GL702ZC Teknik İncelemesi