in

WhatsApp Status Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır?

whatsapp-durum-ozelligi
whatsapp-durum-ozelligi

whatsapp-durum-yeni-ozellikler

Sürekli olarak değişime ve yeniliğe giden popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, rakiplerine ayak uydurmak ve kullanıcı kaybetmemek için her türlü yolu deniyor. Bunun en yegane kuralı ise elbette en çok rağbet gören rakip uygulama özellikleri. Zira bunu teknolojinin tüm alanında görüyoruz. Tüm büyük firmalar yenilik yaparken diğer firmaların en çok kullanıcı çeken özelliklerinden faydalanarak yeni özellikleri kendi yazılımlarına entegre ediyorlar. Bunun mobil ayağında ise WhatsApp, Snapchat’ten tanıdık olduğumuz görsellere emoji ve yazı ekleme özelliğini kendi bünyesinde sunmaya hazırlanıyor.

whatsapp-status-nedir

WhatsApp Durum (WhatsApp Status) adı verilen yeni özellik ile birlikte, aramalarınızın ve sohbetlerinizi arasına yeni sekmeler ekleyebiliyorsunuz. Ayrıca belirlediğiniz kişiler ile medya öğeleri paylaşabiliyor, videolarınızı yayınlamadan önce rötuş çekebiliyorsunuz.

whatsapp-video-filtreleri

Yeni WhatsApp Durum özelliği henüz mevcut sürüme kullanılabilir değil. Çünkü bu özellik daha beta sürümünde ve kullanıcıların kullanımına sunulmadı. Root’lu android kullanıcıları ve Jailbreak’li İOS kullanıcıları ise bu mevcut özelliği ekstradan paketler indirerek telefonlarında deneyebiliyorlar. Bu nedenle root’lu yada jailbreak’li bir cihaza sahip değilseniz, biraz daha beklemeniz gerekecek.

 

Diğer makalemiz de "En Kullanışlı Android Root Araçları" başlığını ele aldık. Okumak için lütfen başlığın üzerine tıklayın.

Yasin BARAN tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iphone-bilinmeyen-ozellikler

iPhone’ların Gizli Özellikleri

samsung-galaxy-c9

Samsung Galaxy C9 Özellikleri