in

Turkcell T80 Özellikleri

Turkcell T80 Fiyatı Ne Kadar
Turkcell T80 Fiyatı Ne Kadar

 

Akıllı telefon piyasasında, müşterilerine özel ürünlere  imza atan Turkcell, yeni akıllı telefonu Turkcell T80’i geçtiğimiz günlerde tanıtmıştı. Daha önce T60 ve T70 modelini faturalara ek tarifelerle müşterilerine sunan Turkcell, böylece akıllı telefon sahibi olmak isteyen abonelerini kolay yoldan telefon sahibi yapıyor. Ancak yine de sözleşmeye ek ücretler ile telefon almayı düşünüyorsanız, cihazın piyasa fiyatı ile fatura toplamında size geleceği fiyatı karşılaştırmanızı önemle tavsiye ediyoruz. Zira bazı operatör sağlayıcılar tarafından faturaya ek satılan cihazlar, hemen hemen iki katı fiyatına veriliyor. Şimdi konumuzu dağıtmadan Turkcell T80 hakkında ki bilgilere geçelim.

Sesi En İyi Olan Akıllı Telefonlar

Turkcell T80 Tasarımı

Turkcell T80, tasarım açısından oldukça şık görünüyor. Diğer markalardan farklı olarak oval bir tasarım yerine köşeli bir tasarımı tercih etmesi, ona avantaj sağlamış. Zira son çıkan akıllı telefon modellerine baktığımız zaman hepsinin kavisli kasa ve ekran ile geldiğini görüyoruz. Bundan ziyade, cihazın ön yüzünde ki home tuşunun sağında ve solunda ekrana dahil olmayan sanal tuşlar kullanılması, kimi kullanıcıları memnun ederken, kimi kullanıcıları üzebilir. Çünkü bu tür düğme tasarımları artık revaçta değil ve tabiri caizse ürünü ilkel gösteriyor. Fakat ön yüzdeki kameranın flaş ışığı ve parmak izi okuma özelliğine sahip bir tuş, telefona artı kazandıran diğer faktörler arasında geliyor.

Turkcell T80 Teknik İnceleme

Telefonun arka kısmının ise üç parçadan oluştuğunu görüyoruz.  Arka kısım tek parça olsaydı doğrusu daha şık dururdu. Bilhassa çift kameranın yan yana durması ve kamera yuvalarının biraz fazla çıkıntılı olması, doğrusu biraz çirkin olmuş. Ama tamamıyla metalik bir tasarım ve sağlam çerçeve yapısı bu tür durumları dert etmeyen birisi için problem olmayacaktır. Bu telefonun ayrıca ZTE Blade V6‘nın bir yan ürünü olduğunu da belirtelim. Zira Turkcell T80’i ZTE‘ye ürettirdi. Bununla birlikte Turkcell T80’nin kasasının yekpare alüminyum kasadan oluştuğunu belirtelim ve teknik özelliklere geçelim.

Turkcell T80 EkranıTurkcell T80 Teknik Özellikler

Turkcell T80’nin kalbinde sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 435 MSM8940 işlemci bulunurken, MicroSD destekli(max:128GB) 16GB(10GB kullanılabilir) dahili depolama alanı bulunuyor. Cihazın RAM’i ise 2GB seviyesinde. Telefonun arka kısmında F2.0 diyafram aralığına sahip 13MP+2MP olmak üzere iki farklı kamera yer alırken, ön kısımda ise flaş destekli 13MP çözünürlüğünde 3D çekimler yapabilen bir kamera kullanılmış.  Bu kameralar ile 1080P kalitesinde görüntü yakalanabiliyor. Telefonun grafik işlemcisi ise performansı ile beğeni toplayan Adreno 505 olarak açıklandı.

Turkcell T80 İnceleme

Turkcell T80‘nin ekranı 5.2″ genişliğinde(1920×1080), 424 PPi piksel aralığına sahip IPC LCD görüntü panelinden oluşuyor. Çizilmeye karşı 2.5D Dragontrail dayanıklılığında olan bu ekranın yanı sıra, 2730mAh batarya ise diğer özellikler arasında yer alıyor. Android 7.1.1 (Nougat) işletim sistemi yüklü satılan telefonun renk seçenekleri arasında ise sadece Gold seçeneği bulunuyor.  Turkcell T80, ses konusunda ise oldukça başarılı bir telefon. Zira cihazda Dolby Audio ses sistemi kullanılmış ve kayıt esnasında gürültü önleyici ikinci bir mikrofon mevcut.

Bir diğer başlıkta Nokia D1C Özellikleri konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Yasin BARAN tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Suya ve Toza Dayanıklı Telefonlar

Samsung Galaxy S8 Active Özellikleri ve Fiyatı

Huawei G10 Teknik Özellikleri