in

Türk Telekom Venus V5 Özellikleri

Türk Telekom Venüs V5 Yorumları
Türk Telekom Venüs V5 Fiyatı

Türk Telekom ve Vestel işbirliği ile doğan yeni akıllı telefon Venüs V5, geçtiğimiz günlerde satışa çıktı. Ülkemizde ki yegane yerli üreticilerden birisi olan Vestel’in, daha öncede Venüs ailesine özel ürettiği ve oldukça ilgi gören ürünleriyle birlikte, Venüs ailesi Türk Telekom ile yeni bir üyeye daha kavuştu. Gerek uygun fiyatı, gerekse teknik özellikleriyle yine büyük ilgi görmesi beklenen telefonun tüm detayları netliğe kavuştu. Şimdi lafı fazla  uzatmadan cihazın özellikleri ve tasarımı hakkında bilgi verelim.

Türk Telekom Venüs V5 Renkleri
Türk Telekom Venüs V5 Siyah

Türk Telekom Venüs V5 Tasarımı

Yeni Türk Telekom Venüs V5, “Fırsat Bu Fırsat” sloganıyla satışa çıktı. 1000 TL’lik fiyatıyla oldukça makul duran cihazın siyah metal ve gri metalik çizgileri, onu oldukça şık ve göz alıcı kılıyor. 141 x 71,5 x 8 mm ebatlarında ki yekpare alüminyum olan bu kasanın oval kıvrımları ve arka kısımdaki minimal tasarıma sahip “V” logosu yine göz alıcı dururken, köşe konuma yerleştirilmiş kamera çıkıntısı da, cihazın estetiğini bozmamış. 150 gram ağırlığında olan Türk Telekom Venüs V5’e bu anlamda 10 üzerinden 7 puan vermek haksızlık sayılmaz. Şimdi gelelim teknik kadroya.

Türk Telekom Venüs V5
Türk Telekom Venüs V5 İnceleme

Türk Telekom Venüs V5 Teknik Özellikleri

Manisa’da bulunan Vestel City fabrikasında üretilen yeni Türk Telekom Venus V5, 5” büyüklüğünde HD bir ekrana sahip. Tam modeli henüz açıklanmayan 4 çekirdekli Qualcomm Snapdragon işlemci ile gelen telefonun 3GB RAM’i ve 32GB depolama alanı bulunuyor. Android Oreo 8.0 güncellemesi alıp almayacağı henüz belli olmayan telefon kutudan Android Nougat 7.1.2 işletim sistemi yüklü halde çıkıyor. Ayrıca Türkçe’ye özel olarak tasarlanan Tambu klavye,müzik platformu Muud ve görüntülü-sesli görüşmeler için tasarlanan TT Wirofon uygulaması ile birlikte  Tivibu’da yeni telefona yüklü halde gelecek. Elbette burada Türk Telekom tarafından yapılan kampanyalar ile birlikte, bu uygulamaların telefonu satın alanlara bir süreliğine uygun fiyatlardan yada ücretsiz olarak sunulması bekleniyor. Tabi bu konuda henüz kesinleşmiş bir şey yok.

Venüs V5’te 3050mAh kapasitesine sahip bir batarya söz konusu. Ön kısımda 5MP, arka kısımda ise 13MP çözünürlüğünde olan iki adet kamera ile birlikte, parmak izi okuyucusu ise maalesef bulunmuyor. Telefonun arka kısmında bir parmak izi okuyucusu olsaydı, herhalde hiçte fena olmazdı. Ama fiyatına göre özelliklerine baktığımız zaman, yerli üretim olması ve teknik servis hizmetinin de biraz daha iyi olması sebebiyle, ürünü sizlere rahatlıkla tavsiye edebiliriz. Ancak yinede kullanıcı yorumlarını okumakta fayda olacaktır. Sizlerde bir Türk Telekom Venüs V5 kullanıcısı iseniz, yorumlarınızı bizimle paylaşarak fikirlerinizi beyan edebilir, diğer kullanıcılar için tavsiyelerde bulunabilirsiniz.

Bir diğer başlıkta Nokia D1C Özellikleri konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Yasin BARAN tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Htc M8 DotView Kılıf

HTC One M8 Dot View Kılıf Özellikleri

Leagoo Kiica S8

Leagoo S8 Özellikleri