in

Tower Defence King (Kule Savunma Kral) Oynanış & Taktikler

Tower Defance King Map (Harita)

Tower Defance (kule savunma) oyunları Warcraft ile oyunseverler arasında popülerleşen oyun türüdür. Kule savunma oyunlarının temel mantığı harita üzerinde ilerleyen canavar ya da tankların haritaya inşa edilen kuleler ile durdurulmaya çalışmasıdır. Mantık olarak kolay gözükse de her oyunseverin tatmasını tavsiye edebileceğim, farklı heyecanların tadılabileceği oyunlardır.

Uçan hedefleri unutma!

Kule savunma oyunlarının hemen hemen hepsinde uçan hedefleri her kule vuramaz. Bu nedenler levelleri iyi takip ederek uçan hedefler için de ayrı stratejiler geliştirmelisiniz

Tower Deface King Oynanış

Tower Defance King

-Oyunda harita üzerinde kule inşa edilebilecek alanların sınırlandırılması yoluna gidilmiş.
-Okçu, topçu ve büyü kulesi olmak üzere üç farklı kule kurabilirsiniz. Topçu kuleleri uçan hedefleri vuramaz. Oyunda ayrıca özel kule alanları mevcut
-Kum saati şeklindeki günlük ödüller oyuna girdiğiniz her gün size altın ve elmas veriyor.
-Hediye sandığı belirli bir süre içerisinde tekrardan aktif olan hediye sandığından da altın ve elmaslar kazanbiliyorsunuz.
-Oyunda toplamda 20 level ve bunlara ek olarak 5 tane sonsuz hedef dalgasının geldiği leveller mevcut
-Upgrade kısmından kuleleri ve yetenekleri (skill) ve özel kuleleri geliştirebilirsiniz

Tower Defance King Upgrade

Oyun en kısa nasıl bitirilir?

Oyuna başlarken ilk levellerin kolay geçeceğini tahmin edersiniz. Bu levellerde toplayacağınız altın ve elmaslar size güzel geliştirmeler yapma şansı sunuyor. Amacınız oyunu en kısa zamanda bitirmek ise benim yaptığım gibi sadece okçu ve topçu kulelerini geliştirmeyi seçebilirsiniz. Böylece bu iki kuleyi üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

Özel kule alanlarını çok iyi kullanmanız gerekecek özellikle son levellerde karşılaşacağınız canı yüksek canavarlar için bu kuleler önemli. Ben Assasin’s Tower, Clerics Tower ve Knight Tower ı kullandım. Assasin’s ve Knight Tower geliştirildiğinde çok yüksek hasarlar verebilmesi yönünden, Clerics Tower ise çevresinde belirli bir alanda bulunan kulelerin hasarlarını arttırma yönünden hayati öneme sahip.

Oyun içi kule geliştirmelerinde ise topçu kulesinin son geliştirmesinde daha çok Flame Canon’u tercih ettim, Multi Canon etkisiz geldi bana. Ama son bölümlerde gelen güçlü canavarlara karşı Flame Canon’un çok etkisiz kaldığını belirtmeliyim. Böyle levellerde son geliştirmeyi yapmayıp okçu kulelerine ağırlık vermeyi tercih ettim.

Tower Defance King Map (Harita)

Oyun içi kule geliştirmelerinde okçu kulesinin son geliştirmesinde daha çok Musket’i tercih ettim fakat Ranger da fena sayılmaz.

Son olarak son birkaç levelde Abinus kuleleri kilitleyen iri canavarlar gelebiliyor. Kuleler kilitlendiği anda hemen birkaç kez üstüne dokunmanız gerekiyor. Böylece kuleleri tekrar aktif edebilirsiniz.

İyi oyunlar…

Bir diğer başlıkta Arena of Valor : 5v5 Multiplayer Online Oyun konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

PC Şefi tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pil Kalibrasyonu Nasıl Yapılır

Batarya Kalibrasyonu İşlemi Nasıl Yapılır?