in

Telefon Ekranı Nasıl Temizlenir?

Akıllı telefonlar artık heryerde. Parkta, toplu taşıma araçlarında, yemek yerken dahi elimizde veya masamızın üzerinde duruyor. Ve maalesef ki telefonunuzun üzerine bir şeyler döküldüğü de oluyor. Bunları nasıl temizliyorsunuz? T-şort’unuza mi siliyorsunuz? Yoksa parmağınızla mı ovalıyorsunuz? Gelin bu yazımızda telefon ekranını temizlerken nelere dikkat etmeniz gerekir, telefon ekranınızı nelerle temizlemeniz gerekir onları görelim.

Akıllı telefon ekranları günlük koşuşturmanın içerisinde kiri, tozu, ceplerinizdeki pamukçukları üzerinde çeker. Kolay yöntemle bu kiri temizlemek için hepimiz telefon ekranımızı gömleğimizle ve ya bir bez parçasıyla silsek de ekranı temizlemenin etkili yöntemleri var.

Akıllı telefonunuzun ekranını temizlemenin en güzel yolu mikrofiber bez kullanmaktır. Mikrofiber bezler kağıttan yapılmış peçete veya havluların aksine parçalanmaz ve toz bırakmaz. Mikrofiber bezler ekranınızı çizmeden tozdan arındırarak istenmeyen yağı ve pisliği söker alır.

Telefonunuzu temizlemek için mutlaka ekranı kapatınız. Böyle kararmış ekranda kiri ve parmak izlerini daha kolay görebileceksiniz. Mikrofiber bez ile ekranınızı iyice siliniz. Ekranı oynatarak yansıyan ışığın yardımıyla kirli ve parmak izi olan yereleri kolaylıkla görebilirsiniz.

Eğer bezle silmenize rağmen kirler çıkmıyorsa kesinlikle ekrana bastırarak silmenizi önermiyoruz. İnatçı kirlerle başetmeden önce telefonunuzu mutlaka kapattığınızdan emin olun. Daha sonra çok az bir miktar suyu mikrofiber bezinize varsa bir fısfıs yardımıyla sıkarak kirli bölgeyi silin. Suyu doğrudan ekrana sıkmayın. Kesinlikle sabun veya benzeri kimsayallar kulanmayın. Ekran kirden arındırıldıktan sonra bezin kuru kalan yeriyle ekranı kurulayın.

Monitör temizliği ve bakımıyla ilgili detaylı bilgi için Ekran Bakımı Ve Temizliği Nasıl Yapılır? başlıklı yazımıza bakabilirsiniz.

Bir diğer başlıkta Wifi Hızlandırma: İnterneti daha hızlı hale getirme yöntemleri konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Yasin BARAN tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Piksel & Megapiksel Nedir? Ne İşe Yarar?

Huawei P30 Pro Özellikleri Fiyatı