in

Tag Heuer Connected Modular 45 Özellikleri

Tag Heuer Connected Modular 45 İnceleme
Tag Heuer Connected Modular 45 İnceleme

Connected Modular 45 Tasarımı

Dünyanın en önde gelen saat üreticilerinden birisi olan Tag Heuer, uzun bir bekleyişten sonra nihayet akıllı saat dünyasına yeni bir ürünle merhaba dedi. Tag Heuer Connected Modular 45 adıyla ortaya çıkan yeni akıllı saati diğerlerinden ayıran önemli özellikleri bulunuyor. Üstelik bu yeni akıllı saatin mimarı yalnızca Tag Heuer değil. Çünkü işin içinde Intel‘de var. Tag Heuer ve Intel tarafından ortak bir çalışmanın ürünü olan akıllı saatin modüler olması onun en büyük özelliği. Bu sayede kullanıcıları saati satın alırken diledikleri gibi özelleştirebiliyorlar. Peki bu yeni akıllı saat başka ne gibi niteliklere sahip? Şimdi ürüne biraz yakından bakalım.

2017'nin Akıllı Saatleri

Connected Modular 45 için özelleştirilebilir saat derken elbette onun yalnızca tokalarından ve kordonundan bahsetmiyoruz. Zira bu saatin toka ve bilezik kısmından ziyade mekanik kısımlarını da dilediğiniz gibi değiştirebiliyorsunuz. Android Wear 2.0 işletim sistemine sahip olan bu akıllı saatin hem tasarımı, hem de malzeme kalitesi gerçekten de en iyi şekilde optimize edilmiş. 1.39″ büyüklüğünde ki AMOLED ekranı ile oldukça keskin görüntüler sunan saatin gövdesi de tamamıyla metal. Yani diğer akıllı saatler gibi plastik değil de, mekanik bir saat kasasına sahip bir akıllı saatten bahsediyoruz. Tag Heuer  Connected Modular 45‘in safir bir cama sahip olması da onu darbelere ve çizilmelere karşı ekstra dayanıklı kılıyor.Bluetooth,temassız ödeme (NFC) ve WiFi özelliklerine sahip olan akıllı saatte tamamıyla kaliteye önem verilmiş.

Tag Heuer Connected Modular 45 Renkleri

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi, saatin altında Intel‘in de imzası bulunuyor.  Çünkü cihazın kalbinde Atom Z34XX model bir İntel işlemci yatıyor. Suya karşı da 30 metreye kadar dayanıklı olan saatin GPS bağlantısı ve dijital asistan uygulaması bulunurken, Siri benzeri bir sesli asistan da konulmuş. Elbette bu sesli asistan henüz geliştirme aşamasında ve öyle yüksek kabiliyet sunmuyor. Tag Heuer, müşterisine bu ürünü tercih etmesi durumunda bir takas imkanı  da veriyor. Cihazın içerisindeki teknoloji eskidikten sonra dilerseniz Tag Heuer modülünü çıkartırıp başka bir mekanik model ile değiştirebiliyorsunuz. Ayrıca birebir bu akıllı saati birebir Heuer 02T Tourbilon Chronograph modeli ile de değiştirebiliyorsunuz.

Modüler Akıllı Saat

Onbir farklı tasarım alternatifi ile gelecek olan Tag Heuer Connected Modular 45‘te, diğer değiştirilebilir parçalar ile birlikte tam 500’e yakın farklı alternatif elde edilebiliyor. 13.2mm kalınlığı ile birlikte bir günü şarj etmeden çıkarabilen saatin düşük güç modunda ise bu süresi 30 saate kadar uzatılabiliyor. Şimdi gel gelelim Tag Heuer Connected Modular 45‘in fiyatına. Ürünün yapılan fiyat açıklamasına göre bu saati satın almak isteyen müşteriler 1.600 doları gözden çıkarmak zorunda kalacaklar. Bu bilgiler ile birlikte son olarak, saatin çok büyük bir ihtimalle ülkemizde satılmayacağını da belirtelim. Yani yurt dışından ülkemize gelecek olan arkadaşlarınızla aranız iyi tutmanız faydalı olacak gibi.

 

 

Bir diğer başlıkta TeknoSA Preo Pwatch 3 Akıllı Saat Özellikleri konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Yasin BARAN tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Samsung Galaxy C5 Pro Fiyatı Ne Kadar

Samsung Galaxy C5 Özellikleri ve Fiyatı

Huawei Honor Magic Tasarımı

Huawei Honor Magic İncelemesi ve Fiyatı