in

Sony XA2 Ultra Özellikleri ve Fiyatı

Yeni Sony Xperia XA2 Fiyatı
Yeni Sony Xperia XA2

2018 yılının CES 2018’de ortaya çıkan yeni Sony markalı akıllı telefonları, tasarımları bakımından beklenilen değişikliği göstermezken, teknik özellikleri açısından da pek devrim niteliğinde yenilikler taşımadı. Fakat bu telefonların kötü olduğu yada negatif özellikler sergilediği anlamına gelmiyor. Zira açıklanan özellikler ile birlikte, cihazlar alt ve orta sınıf kullanıcıları için oldukça yeterli düzeyde denilebilir. Şimdi bu yeni tanıtılan cihazları sırasıyla tanıyalım.

Sony Xperia XA2 Özellikleri ve Fiyatı

Yeni Sony Xperia XA2, 5.2” büyüklüğünde 3GB RAM kapasitesine sahipken, 32GB depolama alanı bulunuyor. 4K video kayıtları yapabilen 23MP arka kamera 120 fps ağır çekim görüntü kaydı yaparken, ön kısımda ise geniş açıya sahip 8MP çözünürlüğünde bir kamera bulunuyor. Android’in son sürümü olan Android 8.0 Oreo yüklü şekilde satılan cihaz 3300 mAh batarya kapasitesine sahip. Telefonun işlemcisi ise, Qualcomm Snapdragon 630. Pembe, siyah,gümüş ve mavi seçenekleri ile gelen cihazın fiyatı ise 1300 TL. Bu teknik özelliklere göre fiyatının oldukça makul olduğunu söyleyebiliriz.

Yeni Sony Xperia XA2 Fiyatı
Yeni Sony Xperia XA2 Kamerası

Sony Xperia XA2 Ultra Özellikleri ve Fiyatı

6” büyüklüğünde Full HD ekranlı XA2 Ultra, kardeşinden biraz daha büyük bir ekrana sahip.  32GB ve 64GB olmak üzere iki farklı depolama seçeneği ile birlikte, 4GB RAM ve 3580mAh batarya telefonun diğer özellikleri arasında. Telefonda yine kardeşi gibi 120 fps ağır çekim ile 4K kalitesinde 23MP’lik bir arka kamera, 120 derece geniş açıya sahip 8MP’lik bir ön kamera yer alıyor. Android 8.0 Oreo işletim sistemi yüklü telefon, gümüş,altın,siya ve mavi renk seçenekleri ile birlikte, 1700 TL fiyat etiketine sahip olacak.

Yeni Sony Xperia XA2 Ultra Yorumları
Yeni Sony Xperia XA2 Ultra Renkleri

Sony Xperia L2 Özellikleri ve Fiyatı

1.5GHz hızında çalışan dört çekirdekli Mediatek MT6737T işlemcisi olan yeni Xperia L2, 32GB depolama alanına sahip ve bu kapasiteyi MicroSD ile genişletmek mümkün. Cihazda 3GB RAM ve 5.5” büyüklüğünde HD çözünürlüklü ekran ile birlikte, 13MP çözünürlüklü arka kamera ve 120 derece geniş açıya sahip 8MP bir ön kamera var. Android 7.1.1 Nougat işletim sistemi ve 3300mAh batarya kapasitesi ise diğer özellikleri oluşturuyor. Sony Xperia L2, pembe,altın ve siyah renk seçenekleri ile 950 TL fiyattan satışa çıkıyor.

Yeni Sony Xperia XA2 Ultra Fiyatı
Yeni Sony Xperia XA2 Ultra

Yeni Sony’ler Şubat ve Mart Aylarında Raflarda!

Sony tarafından yeni tanıtılan akıllı telefonlar, kimi meraklılarını hayal kırıklığına uğratırken, kimilerinin ise beklentilerini karşılamış durumda. Elbette bu yeni cihazların hangi oranda tutulacağı ve sevileceğini satış rakamları ıspatlayacak. ülkemizde de Şubat ve Mart aylarında satışa çıkacak olan telefonlar, bakalım ne kadar ilgi görecek.

Yeni Sony Xperia XA2 Ultra Fiyatı
Yeni Sony Xperia XA2 Ultra Gold

Bir diğer başlıkta Nokia D1C Özellikleri konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Yasin BARAN tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Xiaomi Redmi Note 5 Fiyat

Xiaomi Redmi Note 5 Teknik Özellikleri

Huawei P Smart Yorumları

Huawei P Smart Özellikleri ve Fiyatı