in ,

Galaxy S8 Mini Özellikleri

Galaxy S8 Mini Ne Zaman Çıkacak

Galaxy S8 Mini Teknik Özellikler

Samsung’un Galaxy S8 modeli için yarattığı alternatifler hızla çoğalmaya başladı. Çünkü Galaxy S8, markanın en tepe modeli ve satış rakamları konusunda bunu fazlasıyla ıspatlıyor. Hatırlayacağınız üzere daha önce Galaxy S8 Active modelinin çıkacağını buradaki makalemizde sizlerle paylaşmıştık. Yeni gelen haberlere göre ise, Samsung, Galaxy S8 ailesine birde ufak kardeş olan Mini‘yi ekleyecek. Yeni Samsung Galaxy S8 Mini ile birlikte tüm kullanıcılar alternatif modeller ile diledikleri modeli seçebilecekler. Peki bu yeni akıllı telefonun özellikleri de kendisi gibi mini olacak mı? Yoksa diğer alternatif akıllı telefonlar ile aynı yapıya mı sahip olacak? Şimdi haberimizin detaylarına inelim.

Galaxy S8 Mini Ekranı

Samsung Galaxy S8 Mini Özellikleri

Uzak Doğu kaynaklı bir habere göre, yeni Galaxy S8 Mini‘nin ebatları, 4.7″ boyutlarında ki bir telefon ile aynı olacak fakat, ekran 18.5:9 en boy oranı sayesinde 5.3″ seviyesine yükseltilecek. Yani ön yüzü hemen hemen tamamıyla ekrandan oluşan orta boyutlu Infinity Display ekran paneline sahip bir telefon göreceğiz. Boyutların fiziksel olarak nasıl görüneceğini soracak olursanız, Galaxy S3 Mini ile benzer büyüklükte diyebiliriz. Tasarım ise Galaxy S8 ile hemen hemen aynı olacak.

Galaxy S8 Mini Nasıl Olacak

Gelen bilgilere göre, Samsung Galaxy S8 Mini, 4GB RAM kapasitesi ile birlikte 32GB depolama alanına sahip olacağı da aktarılıyor. Snapdragon 821 işlemcisiyle ideal performansı arayan firmanın, ilk olarak Uzak Doğu ülkelerinde satış yapacağı konuşulurken, Avrupa ülkelerinde ne zaman satılacağı hakkında bir bilgi verilmedi. Bunların yanı sıra genel anlamda diğer mini ve ana modelleri birbiriyle kıyaslayacak olursak, Galaxy S8 Mini‘nin ana modele nazaran çokta kötü durmadığını da sözlerimize ekleyelim. Yeni Galaxy S8 Mini‘nin kamerası hakkında da ufak bir bilgi mevcut. Söylentilere göre telefonda 12MP değerine sahip çift kameraya yer verilecek.

Galaxy S8 Mini İnceleme

Çerçevesiz Ekranlar Yükselişini Sürdürüyor

Bilhassa Xiaomi Mi Mix ile adını duyuran ve Sharp Aquos Crystal, Sharp Corner R, Oppo R7ZTE Nubia Z11,Samsung Galaxy S8 ve Sony Lavender gibi modeller ile gittikçe yaygınlaşan bu teknoloji trendi, ilerleyen yıllarda tamamıyla akıllı telefonları saracak gibi. Çünkü yeni gelişen teknolojik cihazların birçoğunda tuşlar azalıyor yada ortadan kaldırılıyor. Her şey tamamen sanallaştırılıyor ve bilim kurgu filmlerine bir adım daha yaklaşıyoruz. Bu çerçevesiz ekranlar elbette tasarın açısından oldukça zenginler ve göz alıyorlar fakat, dayanıklılık seviyeleri de düşmüyor değil. Mesela, çerçevesiz bir ekranı olan telefonu yere düşürünce, kırılma ihtimali diğer telefonlara nazaran en az %30 daha fazla. Şimdilik bu ekran dayanıklılıkları Gorilla Glass 5‘e terfi etti ancak, bu sürüm geniş çerçeveli ekranlar için yeterli mi bilinmez. Bunu elbette zaman gösterecek.

Galaxy S8 Mini Kıyaslama

Bir diğer başlıkta Nokia D1C Özellikleri konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Yasin BARAN tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kaan A1 İnceleme

Kaan A1 Özellikleri

Asus ZenFone 4 Max İnceleme

Asus Zenfone 4 Max İncelemesi: Özellikleri