in

Samsung Galaxy C9 Özellikleri

samsung-galaxy-c9
samsung-galaxy-c9

Özellikleri hakkında daha önce ufak bilgiler verilen Samsung Galaxy C9 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.  Yeni Samsung Galaxy C9’un en çok dikkat çeken tarafı ise, daha öncelerine nazaran ilk olma niteliğinde ki 6GB RAM’i oldu. Böylece Samsung, akıllı telefonları arasındaki en yüksek RAM kapasitesine sahip olan modelini de duyurmak üzere diyebiliriz. Elbette Galaxy Note 7 ile birlikte gelen prestij kaybı ve büyük maddi zararlar, Samsung’un yeni bir cihaz ile atağa geçmesi için kaçınılmaz oldu. İlk etapta Samsung, Galaxy Note 7’leri yenileri ile değiştirmeyi düşünüyordu fakat, onarılan cihazlar ve yedek cihazlarda da patlama sorunu baş gösterince, Samsung artık Note 7 modelini tarihe gömdü.

samsung-galaxy-c9-tasarimi

Yeni Samsung Galaxy C9’un RAM’ini ilk gördüğünüz zaman onun için “acaba diğer özellikleri nasıldır” diye düşünmüş olabilirsiniz. Doğrusunu isterseniz bu bizim içinde oldukça heyecanlı bir an oldu fakat öteki özellikleri RAM ile aynı oranda gelişmişlik gösteremeyebilir. Çünkü cihazın  asıl amacı Samsung’un Note 7’den kaynaklanan kaybı azaltmak ve Çin’li rakiplere “biz buradayız” mesajı vermek. Bu açıdan Samsung cihazı çok pahalı fiyatlardan satışa sunmayacağı için, teknik kadro açısından çok büyük yenilikler barındıracağını düşünmüyoruz.Fakat tasarımsal olarak yeni ürüne baktığımızda,onun iPhone 6 serisine oldukça benzediğini görüyoruz. Hal böyle olunca da, bizde diğer birçok kullanıcı gibi, Samsung çareyi Apple‘ı taklit etmekte buldu demekten kendimizi alamadık. Bu elbette bir öz eleştiri.

samsung-galaxy-c9-inceleme

Peki yeni Samsung Galaxy C9 ne gibi teknik özellikler ile birlikte gelecek? Gelen diğer bilgiler ışığında bu soruya elimizden geldiğince cevap vermeye çalışalım. Samsung’un Galaxy C9 modeli, her şeyden önce orta sınıf bir fiyat performans ürünü olacak. Bu bakımdan telefonda Snapdragon 625 işlemci ve 6GB RAM bulunuyor. 4000mAh batarya ile birlikte gelecek telefonun ekranı da diğerlerine göre biraz daha büyük. 6inç ebatlarında gelecek bu ekranın ise Full HD Super Amoled olması bekleniyor. Samsung Galaxy C9Adreno 510 grafik işlemcisi ve  Android 6.0.1 işletim sistemine sahip olacak.

samsung-galaxy-c9-specs

Samsung Galaxy C9’un kamerası konusunda ise henüz kesin bir bilgi bulunmuyor. Ancak bazı söylentiler cihazın arka kısmında 13MP, ön kısmında ise 8MP değerinde bir kamera bulunacağı yönünde. Bulunla birlikte depolama alanı olarak ise 16GB/32GB ve 128GB seçeneklerinin bulunacağı diğer bilgiler arasında. Elbette telefonun MicroSD desteğinin yer alacağına da kesin gözüyle bakıyoruz. Fiyatlardan da biraz bahsedecek olursak, şimdiden bu konuda kesin bir fiyat kestirebilmek mümkün değil fakat bizler cihazın 1900 TL ile 2200 TL arasında değişen rakamlardan satılacağını konusunda hem fikiriz. Teknik bilgiler ve fiyatlar hakkında kesin bilgiye ise elbette ilerleyen zamanlarda ulaşacağız. Şimdilik beklemeye devam edelim. Bakalım Samsung Galaxy Note 7’nin acısını nasıl çıkaracak.

Bir diğer başlıkta Xiaomi Mi Max Prime Özellikleri konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Yasin BARAN tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp-durum-ozelligi

WhatsApp Status Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır?

Vestel Venüs Z10 Almak

Vestel Venüs Z10 Özellikleri, Alınır mı?