in

Samsung Galaxy C5 Özellikleri ve Fiyatı

Samsung Galaxy C5 Pro Fiyatı Ne Kadar

Samsung’un orta seviye kullanıcıları için ürettiği yeni Galaxy modeli C5 Pro, Çin’de düzenlenen etkinlikle ortaya çıktı ve göz kamaştırdı. Teknik özellikleri, tasarımı ve malzeme kalitesi ile Türkiye’den takip eden kullanıcılarına “inşallah Türkiye’de de satılır” dedirten telefon gerçekten de oldukça şık duruyor. Zaten son zamanlarda Samsung cihazların gerçekten büyük bir çıkış yakaladığını ve malzeme kalitesinde gözle görülür şekilde iyileştirmeler yaptığını biliyoruz. Öyle görünüyor ki Samsung Galaxy C5 Pro’da bunlardan birisi. Peki yeni telefon hangi özelliklere sahip ve ne gibi yenilikler getiriyor? Hemen detaylara geçelim.

Samsung Galaxy C5 Pro Fiyatı Ne Kadar

Samsung Galaxy C5 Pro Özellikleri

Yeni Samsung Galaxy C5 Pro, Full HD çözünürlüklü ve amoled panele sahip 5.2” büyüklüğünde bir ekran ile geliyor. 4GB RAM  ve  MicroSD destekli 64GB depolama alanı ile birlikte, telefonda Qualcomm’un en çok tercih edilen işlemcilerinden birisi olan Snapdragon 625’a yer verilmiş. Bu işlemcinin frekans hızı ise 2 GHz seviyesinde. Telefonun kamera özelliği ise cihazın hem arkasında hem de önünde aynı niteliklere sahip. 16MP kalitesinde olan kameranın yanı sıra, cihazın tamamıyla metal yek pare bir gövdeye sahip olması da onu çekici kılan en önemli özelliklerden birisi.

Samsung Galaxy C5 Pro’nun arka kısmında beyaz ve sarı olmak üzere iki farklı flaş ışığı bulunurken, gövde rengi olarak oldukça geniş bir renk yelpazesi mevcut. Gül pembesi, altın sarısı, açık gri ve uzay grisi gibi renk seçenekleri sunuluyor. Bunun yanı sıra Samsung Galaxy C5 Pro için en çok merak edilen sorulardan birisi de telefonda jack girişi olup olmayacağıydı. Cihazın tanıtımından sonra anlıyoruz ki Samsung orta sınıf modellerinde henüz böyle bir hamle yapmaya hazır değil. Cihazın diğer teknik özellikleri konusunda henüz daha fazla söylenecek bir şey yok. Zaten yapılan tanıtım etkinliğinde çok detaylı bilgilere yer verilmedi. Bu nedenle teknik konuların tamamıyla aydınlanması için bir süre daha beklemek zorunda olacağız.

Samsung Galaxy C5 Pro Teknik Özellikler

Samsung Galaxy C5 Pro Fiyatı

Yeni Samsung Galaxy C5 Pro için en çok merak edilen sorulardan bir diğeri ise cihazın fiyatı hakkında geliyor. Telefonun özelliklerine bakan ve tasarımı için olumlu düşünen meraklılarının birçoğu telefonun hangi fiyattan satıldığını düşünüyor. Çin‘de yapılan etkinlikte cihazın fiyatı hakkında da bilgi verildi. Buna göre telefon Uzak Doğu‘da müşterilerine 360 dolar fiyat etiketiyle sunulacak, ancak Türkiye‘ye giren ithal ürünlerin fiyatı 1600-1700 civarında.

Samsung Galaxy C5 Pro Özellikleri

Bir diğer başlıkta Nokia D1C Özellikleri konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Yasin BARAN tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kaan N1 İncelemesi

Kaan N1 Alınır mı? Özellikleri ve Fiyatı

Tag Heuer Connected Modular 45 İnceleme

Tag Heuer Connected Modular 45 Özellikleri