in

Samsung Galaxy A9 Teknik Özellikleri

samsung-galaxy-a9-pro-2017
samsung-galaxy-a9-pro-2017

Samsung’un bu yıl ki geliştirilen cihazı, satışa çıktıktan sonra en çok tutulan modelleri arasında gelen Galaxy A9 oluyor. Tabi bununla birlikte Galaxy A3,A5 ve A7 için de bazı yeniliklerle birlikte yeniden satışa çıkarılacağına kesin gözüyle bakılabilir. Bu kapsamda Yeni Samsung Galaxy A9’un 2017 modelini kısa bir süre sonra raflarda göreceğiz. Şimdi 2017 model Galaxy A9 teknik özelliklerine ve tahmini fiyatına şöyle bir göz gezdirelim.

samsung-galaxy-a9-2017-fiyati-ve-ozellikleri

Samsung Galaxy A9 (2017)’un özelliklerine değinmeden önce, gelen bu bilgilerin sızıntı olduğunun da altını çizmekte fayda var. Yani büyük ihtimalle telefon belirteceğimiz özellikler ile gelecek fakat bu yine de kesin bir bilgi değil. Yeni Samsung Galaxy A9, 6inç büyüklüğünde Super Amoled bir görüntü paneline sahip. Önceki modellerde de yer verilen bu ekran oldukça zengin ve net görüntü kalitesine sahip. Renklerin oldukça canlı algılandığı bu ekranın yanı sıra, telefonda Snapdragon 652 işlemci kullanılacağından bahsediliyor. Bu kapsamda telefonun orta segment bir cihaz olduğunu söylemek doğru olur. Zira telefonun RAM’i ise 3GB olacak şekilde üretilecek.

samsung-galaxy-a9-specs

Telefon depolama alanı konusunda ise ekstrem bir özelliğe sahip değil ancak, elbette 32GB depolama alanı ihtiyacı karşılayabilecek bir düzeyde. Bununla birlikte MicroSD desteği sayesinde bu miktarı 128GB’a kadar arttırabilmekte mümkün oluyor. Yeni Samsung Galaxy A9’un arka kısmında 13MP, ön kısmında ise 8MP bir kamera bulunacak. 4000mAh değerinde ki batarya ise telefonun diğer özellikleri arasında. Bununla birlikte cihazda tasarımsal anlamda bir değişiklik olacağını pek zannetmiyoruz. Çünkü zaten oldukça ince bir telefon ancak ekran genişliğinde biraz artma olması da muhtemel. Yani çerçeve olarak biraz daha kenarlara yakın bir telefon ortaya çıkabilir.

Bir diğer başlıkta Alcatel İdol 2 Özellikleri konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Yasin BARAN tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En İyi Oyuncu Faresi: Razer Mamba

samsung-galaxy-c9-pro-gu-rengi

Samsung Galaxy C9 Pro Özellikleri