in

OPPO’nun Katlanabilir Akıllı Telefonu 2019’da Görücüye Çıkıyor!

Oppo Katlanabilir Telefon

Yenilikler konusunda durma noktasına gelen ve doyum noktasına ulaşan akıllı telefon sektörü, nihayet uzun bir aradan sonra yeniden başka bir boyut almaya başlıyor. Geçtiğimiz yıllarda artan kamera sayıları, bellek kapasiteleri ve işlemci güçleri, tüketicileri yeni bir akıllı telefon almaya ikna edememiş eski yıllara nazaran keskin bir düşüş başlamıştı.

Katlanabilir Akıllı Telefon

Akıllı telefon üreticilerinin cihazlarda daha geniş ekran kullanmaları, yüz tanıma sensörleri koyması ve jack girişini kaldırmaları gibi devrimsel niteliklerdeki özelliklerdeki dahi bir türlü istenilen ivmeyi sektöre kazandıramadı. Nihayet gelinen noktada artık Samsung gibi devler, daha geniş ekranlı ve sektörde ilk olarak yüzde yüz inovasyona sahip modeller için resmen kolları sıvamış durumda. Eğer teknolojiyi biraz uzaktan yakından takip eden biriyseniz, muhtemelen katlanabilir yeni nesil akıllı telefonlardan bahsettiğimizi anlamışsınızdır. Ancak çok daha büyük markalar dururken Samsung’un ardından OPPO’nun bu işe el atması biraz sürpriz sayılabilir.

Katlanabilir Akıllı Telefonlar

Oppo Katlanabilir Akıllı Telefon

Uzak Doğu’nun dev markalarından olan ve fiyat performans telefonlarıyla akıllara kazınan OPPO, geçtiğimiz haftalarda aldığı katlanabilir telefon patentini duyurur duyurmaz bu konuyla ilgili bir cihaz üretmeye hazırlandıklarını resmi olarak açıkladı bile. Hatta öyle ki 25 ve 28 Şubat tarihleri arasında yapılacak olan 2019 Dünya Mobil Kongresi’nde bu telefonun beğeniye sunulacağı konuşuluyor.

Katlanabilen Akıllı Telefon

Katlanabilir telefonlar hakkında Huawei ve LG’nin de çeşitli çalışmalar yaptığı da zaten bilinen bir şey. Buradan da anlaşılacağı üzere önümüzdeki yılların yeni trendi ve teknoloji modası katlanabilir akıllı telefonlar olacak. Her ne kadar OPPO cihazın fiyatıyla ilgili herhangi bir bilgi vermemiş olsa da, söz konusu tanıtılacak olan prototipin en geç 2020 yılında hayatımızda olması kuvvetle muhtemel. Ayrıca Lenovo gibi bazı teknoloji devlerinin de bu sektöre tamamıyla adım atmak istemesi, sonraki yıllarda daha hareketli bir telefon pazarının doğacağına işaret.

Diğer makalemiz de "Power Bank Kullanmak Telefonun Bataryasına Zarar Verir mi?" başlığını ele aldık. Okumak için lütfen başlığın üzerine tıklayın.

Yasin BARAN tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En İyi İş Bilgisayarı Markası/Modeli Hangisi?

Ölü Piksel Nedir? Ölü Piksel Nasıl Canlandırılır?