in

OnePlus 5T Özellikleri ve Tasarımı

One Plus 5T Nasıl Olacak

One Plus’ın merakla beklenen yeni akıllı telefonu 5T’nin teknik özellikleri zaten daha önceden kısmen sızdırılmıştı. Birçok konuda oldukça güçlü özelliklere sahip olan telefon için, bilhassa Uzak Doğu ülkelerinde birçok kişi satışa çıkarılmasını dört gözle bekliyor.  16 Kasım’da ABD’de tanıtılacak olan telefonun şık tasarımı ve kullanışlı yapısı dikkat çekiyor. 6” büyüklüğünde Oldukça geniş bir ekranla birlikte, Corning Glass 5 dayanıklılığına sahip olacak telefonun 1080P Amoled çözünürlüğü bulunuyor. Biraz Galaxy S8’i andıracak şekilde genişliğine göre uzun olan telefonun, LG G6’yı andırdığını da belirtelim. Elbette cihazın kopya edildiğini kast etmiyoruz, sadece öncekilere göre biraz daha farklı olduğundan söz ediyoruz.

One Plus 5T Kamera Özellikleri

One Plus 5T Teknik Özellikleri

One Plus 5T’nin diğer teknik özelliklerine değinecek olursak, onun ne kadar güçlü bir telefon olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz. Qualcomm Snapdragon 835 işlemci ile birlikte 8GB RAM’i bulunacak telefon, akıllı cihaz sektöründe en yüksek RAM kapasitesine sahip cihazlar arasında yer alacak. MicroSD desteğine sahip olmayan 128GB dahili depolama alanı ve ‘Dash Charging’ adı verilen şarj özelliğine sahip 3.330 mAh değerinde bir batarya ise diğer özellikler arasında. Android Nougat Oxygen işletim sistemi yüklü olan telefonun Bluetooth 5.0 özelliği de, yine yeni jenerasyon teknoloji ekleri arasında. One Plus 5T’nin çift sim kart özelliğine sahip olduğunu hatırlattıktan sonra, kamera özellikleri hakkında konuşabiliriz.

One Plus 5T Ekranı

One Plus 5T Kamerası

Cihazda gerçekten de diğer özelliklerine yakışır şekilde güçlü bir kamera var. Geniş açıya sahip 16MP bir kamera,telefon özellikli 20MP ikinci bir kamera, dual led ışığı ve 4K çözünürlüğü, bu kameranın özellikleri arasında bulunuyor. Bu gelişmiş kamera özellikleri cihazın arka kısmında konumlandırılırken, ön kısımda ise 16MP çözünürlüklü bir selfie kamerası var. Bu açıdan bakıldığında, görüntüleme konusunda One Plus 5T’nin rakiplerinin gerisinde olmadığını söylemek doğru olurdu.

One Plus 5T Kıyaslama

One Plus 5T İncelemesi

Dash Charging Nedir?

Birçok kullanıcının, son zamanlarda sıkça duydukları terimlerden birisi hiç şüphesiz ki Dash Charging’dir. Birçok kişi bu terimin ne anlama geldiğini teorik olarak tahmin edebiliyor ancak kesin bir bilgiye sahip değil. Bu özellik hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse; onun Quick Charge 3.0 özelliğinden daha hızlı olan bir şarj teknolojisi olduğunu söyleyebiliriz. Aşağıda vermiş olduğumuz videoda, Quick Charge 3.0 özelliğine sahip bir Google Pixel XL ve Dash Charging özelliğine sahip One Plus 3T görüyoruz. İki cihazı şarj konusunda kıyaslayan uzmanlara göre, genel anlamda Dash Charging’in rakibine göre yaklaşık %20 civarında daha hızlı şarj oluyor. Bir saat içerisinde %92-%95 arası şarj olan telefon, toplam 1.5 saatte %100’e kadar şarj oluyor. Pixel XL ise %100’lük şarja 2 saatte ancak ulaşabiliyor. Yani arada 30 dakikalık bir fark mevcut. Bu özelliğin aynı zamanda tanıtılmadan önce iyiden iyiye test edilmiş olması ise, onu muhtemel bir Note 7 benzeri faciadan koruyacak.

Bir diğer başlıkta Nokia D1C Özellikleri konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Yasin BARAN tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yedekleme Ayarları

Facebook’ta Silinen Mesajlar Geri Getirilebilir mi?

Instagram ve Facebook’tan Videolar Nasıl İndirilir?