in

Nokia 8 Teknik Özellikleri

Nokia 8 Tasarımı

Nokia 8 özellikleri ve fiyatı ne kadar diye merak edenler için, bazı bilgiler mevcut. Bir zamanlar dünya üzerinde adını sıkça duyduran Nokia, teknolojinin son dönemlerini her ne kadar geriden takip etsede yeni Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6 serilerini üreterek teknolojiye ayak uydurmaya çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde Nokia 6 dan sonra Nokia 9 çıkarılacağı dedikodularını sıkca işitiyorduk. Peki Nokia  hangi serisini raflara dizecek? Alınan son bilgilere göre adından çokça bahsettirecek yeni amiral gemisi Nokia 8’ i piyasaya sunuyor. Bu haberimizde çiçeği burnunda telefonun özellikleri ve fiyatı ne kadar olacak onu inceleyeceğiz.

Nokia 8 Tasarımı

Nokia 8 Hakkında Genel Bilgiler

Başarılı bir Nokia 6 dan sonra, bu yıl merakla beklenen Nokia 8 boy göstermeye başladı. Elimize ulaşan sızıntılara göre yeni telefon çift arka kamera ile karşımıza çıkıyor. Çift kamerada kullanılan lensin Zeiss lensi olacağı gözlerden kazmaz iken, ön yüzeyde sağ ve sol çerçevelerin günümüz teknolojisine hitap ettiği görünüyor. Bu bilgileri açıklayan  Venture Beat‘e göre , teknoloji devi firmanın yeni amiral gemisi meraklı gözlerle bekleniyor ve çıkış tarihine de adım adım yaklaşılıyor. Şimdi dilerseniz Nokia 8 Özellikleri’ ne  bir göz atalım.

Nokia 8 Renk Seçenekleri

Nokia 8 Özellikleri Neler?

Android işletim sistemi tabanlı olan telefonlar platformunda adından çokça bahsedilen Nokya, Snapdragon 835 işlemci, 5.3 inch ekran, çift sim kart desteği ve 1440 x 2560 piksellik ekran ile gelecek. Zeiss lensli kameraya sahip olan telefonun bu kamerası, 13 mp değerinde olacak ve zengin görüntüler elde edilmesini sağlayacak. 6GB RAM ve 64 gb depolama alanı bulunan Nokia 8‘in ön kısmında ki home tuşu,  geri ve açık uygulamaları sonlandırabileceğimiz bir dokunmatik yüzeyi ile karşımızda. Günümüz teknolojisinde markaların üretmiş olduğu amiral gemilerinde ön yüzeyde göze çarpacak unsurları kaldırırken, Nokia‘nın bu detaya pek önem vermediği gözleniyor.  Ağustos aylarının son haftasında tanıtılması beklenen telefonun, dünya telefon piyasasına 599 dolar üzerinden giriş yapacağı söyleniyor. Diğer amiral gemilerin fiyatları ile kıyasladığımızda, Nokia orta halli bir telefonu tüketicileriyle buluşturmayı hedefliyor. Satış sayısını artırarak listelerin ilk sırasına yerleşmeyi hedefleyen Nokia‘nın, telefondan sonra giyilebilir teknolojiye ne zaman adım atacağı ise halen akıllarda soru işareti bırakıyor.

Bir diğer başlıkta Nokia D1C Özellikleri konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Mustafa Yargın tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nokia 3-5-6

Nokia 3-5-6 Özellikleri ve Teknik İnceleme

Lenovo K8 İnceleme

Lenovo K8 Teknik Özellikleri ve Alternatifleri