in

Lenovo Yoga 920 Özellikleri

Lenovo Yoga 920 Ne Zaman Çıkıyor
Lenovo Yoga 920 Ne Zaman Çıkıyor

Başarılı bir bilgisayar üreticisi olmanın yanı sıra, son zamanlarda akıllı telefon piyasasında da adından söz ettiren Lenovo, inovasyon ilkesine yakışır bir cihaz ile müşterilerinin karşısına çıkmayı bildi. Bilhassa Microsoft,Dell,Asus ve HP gibi güçlü rakiplerinin yakaladığı yükselişi egale etmek isteyen Lenovo, çok amaçlı ürünlere daha fazla önem vermeye başladı. Zaten bu vizyonu Yoga ailesinde sıkça görüyorduk. Döndürülebilir ekran, zarif dayanıklı tasarım ve dokunmatik ekran gibi gelişmiş özellikleri bünyesinde taşıyan Yoga 920, bu ailenin yeni göz bebeği olarak ön plana çıkıyor. Bu tasarımın ve teknik kadronun ne kadar başarılı olduğunu elbette satışlar gösterecektir ancak, piyasada  Asus ZenBook Flip S, HP Pavilion x360 ve Microsoft Surface gibi güçlü rakiplerin olduğunu da unutmamak gerek.

Lenovo Yoga 920 Teknik Özellikler
Lenovo Yoga 920 Teknik Özellikler

Lenovo Yoga 920, birçok açıdan düşünenlerin aklını cezbeden bir bilgisayar. Tanıtılmasıyla birlikte “dünyanın en ince döndürülebilir ekranlı bilgisayarı” olma unvanına erişecek olan Lenono 920’nin, FCC’ye yapılan başvuruyla birlikte teknik özellikleri de netlik kazandı. Bu detayları incelediğimiz zaman, bilgisayarın tasarımına yakışır özelliklerle satışa sunulacağını söyleyebiliyoruz. Ayrıca teknik kadro konusunda iki farklı opsiyon sunulması da ayrı bir güzellik. Buna göre : Core i5-8250U ve Core i7-8550U olmak üzere iki farklı işlemci, DDR4 12GB ve 16GB olmak üzere iki farklı RAM ve 256GB ile 1TB arasında değişecek dört adet SSD Hard disk seçeneği, Lenovo Yoga 920’nin sunduğu opyisonlar arasında geliyor. Cihazın 8GB RAM’e sahip üçüncü bir modelinin olması ise, henüz kesinlik kazanmamış bilgiler arasında.

Lenovo 920 İnceleme
Lenovo 920 İnceleme

Yeni Lenovo Yoga’nın ekranı da diğer özelliklerinden geri kalır değil. Cihazda 13.9” büyüklüğünde, 4K çözünürlüğe sahip bir ekranın yer alması, yine diğer opsiyonlarda olduğu gibi ekran konusunda da ikinci bir seçenek olarak, 1080P HD çözünürlüklü bir alternatif sunulması planlanıyor. Verdiğimiz bilgilere ek olarak; Bluetooth 4.1 özelliği, ikişer adet USB Type A ve Type-C girişi, parmak izi okuyucusu ve  yüz tanıma sensörü de bulunacağını belirtelim. Lenovo Yoga 2, aynı zamanda Active Pen 2 Stylus kalemini de destekleyecek. Şimdi ürünün fiyatı hakkında biraz konuşabiliriz.

Lenovo Yoga 920 Ne Zaman Çıkıyor
Lenovo Yoga 920 Ne Zaman Çıkıyor

Lenovo Yoga 920

Lenovo’nun çiçeği burnunda amiral gemisi Yoga 920, elbette tasarımı ve özellikleri açısından yegane bir bilgisayar. Bu tür gelişmiş ürünlerin ülkemize girişi de malum biraz pahalıya patlıyor. Bu nedenledir ki, birçok üretici ülkemize farklı opsiyonlara sahip ürünlerin düşük modellerini gönderiyorlar. Dileriz ki bu durum Yoga 920 için de geçerli olmaz.

Lenovo Yoga 920 İncelemesi
Lenovo Yoga 920 İncelemesi

Diğer makalemiz de "Hangi Tarayıcı: Google Chrome mu yoksa Mozilla Firefox mu?" başlığını ele aldık. Okumak için lütfen başlığın üzerine tıklayın.

Yasin BARAN tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknoloji Sektörüne Akıllı Telefonlar Öncülük Ediyor!

5G İle Gelecek Olan Yenilikler

5G Nedir? Hangi Yenilikler İle Geliyor?