in

Kaan N1 Alınır mı? Özellikleri ve Fiyatı

Kaan N1 İncelemesi
Kaan N1 İncelemesi

Bildiğiniz gibi mevcutta birçok akıllı telefon markası ve modeli bulunuyor. Bunların arasında önde gelen bazı markalar var ama, bazı ürünlerin bizim için farklı bir anlamı var. Bu kategoriler arasında önde gelenlerden birisi de yerli akıllı telefon markaları. Yerli akıllı telefon derken çoğumuzun aklına belki Vestel,Türk Telekom yada Turkcell gelecektir ama, artık bu markaların arasına yeni bir isim daha eklendi; Kaan N1

Kaan N1 Fiyat
Kaan N1 Fiyat

Başarı Ticaret tarafından geliştirilen yeni Kaan N1 marka akıllı telefon, geçtiğimiz günlerde yapılan bir lansman ile tüketicilerin beğenisine sunuldu. “Telefonun akılcısı” sloganıyla yola çıkan Başarı Ticaret, yeni akıllı telefonunda orta seviye özellikler ve göz alıcı bir tasarıma yer vermiş. Her ne kadar bu tasarım pek bizlere özgü olmasa da, telefonun yerli bir marka olması en azından fiyat açısından bizler için biraz avantaj sağlayacaktır. Şimdi Kaan N1‘in özellikleri hakkında konuşalım ve telefonun alınmaya değer bir telefon olup olmadığını tartışalım.

Kaan N1’in Tasarımı

Kaan N1‘in tasarımına baktığımız zaman onun Lenovo Moto Z‘ye benzer bir kameraya ve Türk Telekom TT175‘e benzeyen bir kasaya sahip olduğunu görüyoruz. Burada elbette telefonun bir yerden kopyalandığından bahsetmiyoruz, tam aksine örnek verdiğimiz iki telefonun en iyi niteliklerini taşıdığını söylüyoruz. Zira cihazın kamera çıkıntısı büyük olmasına rağmen göz alıcı ve kasası yekpare, ince ve dayanıklı. Tamamen metal olan bu tasarım ile birlikte arka yüzdeki parmak izi okuyucusu 0,3 saniye kadar kısa bir sürede parmak izi tanımlama özelliğine sahip. Cihazın anten çizgileri ve köşelerindeki parlak metalik görünüm ise, onu daha elit kılmış. Cihazın 7,3 mm kalınlığa sahip olması da yine tasarımı taçlandıran diğer bir detay. Kaan N1‘in ön camı ise 2.5 kavisli bir ekran ile meydana geliyor. Yani cihazın tüm bölgeleri oval bir görünüme ve rahatlığa sahip.

Kaan N1 Renkleri

Kaan N1’in Ekranı

Kaan N1‘in 5.5″ büyüklüğünde 1080×1920 Full HD çözünürlüğe sahip 2.5D kavisli bir ekranı bulunuyor. IPS LCD olan bu ekranın piksel aralığı ise 401 PPi. Genel olarak bu ekran boyutuna,çözünürlüğe,görüntü paneline ve PPi değerine baktığımız zaman şunu rahatlıkla söyleyebiliriz; cihazın görüntü kalitesi oldukça iyi. Aynı zamanda bu ekranda Gorilla Glass dayanıklılığına alternatif olan DragonTrail adında başka bir teknoloji kullanılıyor.DragonTrail ekranın çizilmelere ve kırılmalara karşı daha yüksek dayanıklılık göstermesinde önemli bir etken olacak.

Kaan N1’in Teknik Özellikleri

Yeni Kaan N1‘in RAM‘i ise 3GB kapasitesinde. Buna ek olarak 2.0 GHz saat hızında çalışan sekiz çekirdekli MediaTek MT6755 işlemcisi bulunan telefonun Mali-T860 MP2 grafik işlemcisi var. Depolama alanı olarak ise MicroSD desteği ile birlikte 128GB‘a kadar arttırılabilen 32GB dahili depolama kapasitesi mevcut. Kaan N1‘in bataryası da ekran oranına göre iyi sayılabilecek bir seviyede. 3000 mAh değerinde ki bu batarya, normal kullanımlarda bir günü çıkarabilecek güçte diyebiliriz.

Kaan N1 Özellikleri

Kaan N1’in Kamerası

Kaan N1‘in önünde 88 derece açıyla çekim yapabilen 8 MP değerinde bir kamera var.  Bu kamera 1080p kalitesinde ve 30Fps kayıt yapabiliyor. Aynı zamanda selfie meraklılarının da bu kamerayı seveceğini belirtelim çünkü, daha önce Elephone P9000 isimli akıllı telefonda kullanılan OmniVision OV8858 sensörüne bu ön kamerada da yer verilmiş. Kaan N1‘in arka kamerası da oldukça kaliteli. 13MP çözünürlüğe sahip bu ikinci kameranın F2.2 diyafram aralığı bulunurken, ağır çekim modu ve 1080P Full HD kayıt yapabilme özelliği de da diğer nitelikleri arasında.

Kaan N1’in Fiyatı

Yeni akıllı telefonun özelliklerine baktığımız zaman, fiyatının da oldukça uygun olduğunu söylemek hiç yanlış olmaz. Şöyle genel bir değerlendirme yaptığımızda; yekpare bir alüminyum kasa, 3GB RAM, sekiz çekirdekli bir işlemci, orta seviye grafik işlemci ve 32GB depolama alanı olduğunu düşününce, 1.000 TL fiyat etiketinin makul bir seviyede olduğunu görüyoruz. Zira bu telefon yabancı bir marka ve ithal olsaydı, fiyatı rahatlıkla 1750 TL’yi bulacaktı. Bu açıdan bu fiyata alınabilecek en iyi telefonlardan birisinin Kaan N1 olabileceğini söylemek yanlış değil. Son olarak telefonun altın sarısı ve uzay grisi renkleri ile satıldığını belirtelim.

Bir diğer başlıkta Nokia D1C Özellikleri konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Yasin BARAN tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ZTE Hawkeye Fiyatı ve Özellikleri

ZTE Hawkeye Özellikleri

Samsung Galaxy C5 Pro Fiyatı Ne Kadar

Samsung Galaxy C5 Özellikleri ve Fiyatı