in

Isınan iPhone Nasıl Soğutulmalı?

Iphone telefonlar diğer android telefonlara göre daha çok ısınmaktadır. Bunun en önemli nedenlerinden biride iphone telefonların küçük bir bilgisayar kapasitesinde olmasıdır. Iphone telefonlar neden ısınır sorusunun ilk cevaplarından biri  kullanılan uygulamalardır. Bu uygulamalar siz telefonunuzu kullanmıyorken de çalıştığı için telefonunuzun ısınmasına neden olur. Isınan ıphone nasıl soğutulmalı sorusunun cevabı ise telefonunuzda veya telefonunuza yükleyeceğiniz uygulamalarda saklı.

Öncelikle ısınan iphonenunuz soğutmak için çeşitli uygulamaları kapatmanız gerekmektedir. Iphone telefonun ısınmasına neden olan; Yandex Navigator, Google Maps gibi uygulamalar ve bazı oyunlardır. Bunların yani sıra GPS ve bluetooht ‘unda sürekli açık olması cihazın ısınmasına neden olabilir. İlk olarak saydığımız bu uygulamaları kapatmanızı öneririz.

Iphone’nuzu zorlayan ve ısınmasına neden olan uygulamaları görmek için telefonun ayarlar  bölümünden gizlilik seçeneğine basın daha sonra ise teşhis ve kullanım sekmesine gelin burada telefonunuzu zorlayan uygulamaları görme şansınız vardır. Burada adı birden fazla görünen uygulamalar cihazınızda sorun teşkil ediyor demektir.

Yazılım güncellemenizi geciktirmeniz de telefonunuzun ısınmasına neden oluyor olabilir. Bunun için ayarlar bölümünden genel kısmına gelin ve yazılım güncelleme seçeneğine basarak tüm yazılımlarınızı güncelleyebilirsiniz.

Bir  başka seçeneğiniz ise ayarlarınızı yeniden yapılandırmak. Ama bunu yaparken telefonda yüklü olan zil sesleri, wi-fi şifreleri vb veriler silineceği için onları yedeklemeden bu işlemi yapmanızı önermiyoruz. Iphone telefonu yapılandırmak (resetlemek) için ayarlar kısmından  genel ayarlara gelin ve burdan cihazınızı resetleyin.

Isınan ıphone cihazı soğutmak içinse en iyi uygulama Cooler Master uygulamasıdır.

Isınan Iphone Cihazımı Acil Nasıl Soğutabilirim ?

  • Telefonunuzun hava almasını engelleyecek bir kılıfınız var ise bunu hemen çıkarın.
  • Telefonunuzu uçak moduna alın.
  • Eğer bu şekilde de soğumadıysa telefonunuzu kapatın belirli bir sure bekleyin.
  • Tekrar açtığınızda cihazınız tekrar ısınıyorsa bu cihazınızda büyük bir sorunun varlığını göstermektedir hemen apple destek merkezinden yardım alın.
  • Ayrıca ısınan ıphone cihazı hemen soğusun diye buzdolabına ve dondurucuya koymak cihaza daha çok zarar vermektedir.

Sıcaklık İphone’un kullanılmadan önce soğuması gerekiyor  yazısı. ile karşılaştıysanız bu yazı telefonunuzun kendini soğutmaya başladığını gösterir. Cihazınız soğutma modundayken;

  • Sarj olmaz.
  • Flash çalışmaz.
  • İnternet erişimi yavaşlar
  • Ekran karararak simsiyah bir görünüm alır.

Isınan iPhone

Bir diğer başlıkta Nokia D1C Özellikleri konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Özlem B. tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Gönderilen Mesajı Silme

WhatsApp’ta Gönderilen Mesaj Nasıl Silinir?

En İyi iPhone X Kılıfları