in

iPhone X’in Gizli Özellikleri!

IOS 11 Yeni Özellikleri

Ayar Aktarma Özelliği

Ayarlarınızı yeni bir cihaza aktarmak eskisinden çok çok daha kolay. Bunun için tek yapmanız gereken, IOS 11 yüklü eski ve yeni cihazınızı yan yana getirmek ve gerisini cihazlara bırakmak.Böylece iki IOS 11 yan yana geldiğinde, ayarlar seyran olacak (kusmak serbest).

Yeni Bir iPhone Ayarla


Özelleştirilebilir Denetim Masası

IOS 11’in en köklü yeniliklerinden olan denetim merkezi, artık daha fazla özelleştirilebilir hale geldi. Denetim merkezine istediğiniz simgeleri koymak ve ayarları tek bir tuşla uygulamak artık çok kolay. Her ne kadar bu özellik IOS 11 ilk yayınlandığında problemli de olsa, IOS 11.1 sürümü ile birlikte düzeltildi

IOS 11 Denetim Merkezi Ayarları


Tek Tıkla Şifre Paylaşmak

IOS 11 ile birlikte, şifre belirlediğiniz WiFi ağına bağlanmak isteyen birine Bluetooth vasıtasıyla tek dokunuşla şifre paylaşımında bulunabiliyorsunuz.

IOS 11 Yenilikleri


Depolama Alanı İçin İnce Ayarlar

IOS 11 ile birlikte gelen Ayarlar uygulaması sayesinde, yer kaplayan uygulama ve dosyaları detaylı bir şekilde görüntüleyebiliyorsunuz. Bu ayrıntılı bilgilerin yanı sıra, cihaz size kullanmadığınız uygulamaları da gösteriyor ve silme seçeneği sunuyor. Bu sayede kullanmadığınız uygulamaları dilerseniz otomatikman, dilerseniz manuel olarak kaldırabiliyorsunuz.

IOS 11 Uygulama Ayarları


Tek Elle Klavye Kullanımı

Bilhassa iPhone 6S Plus,7 Plus ve iPhone 8 Plus cihazlarda ekranın büyük olmasından ötürü, tek elle yazmak büyük problem. Ancak yeni işletim sisteminin kısıtlandırılmış klavyesi sayesinde bu sorun kısmen çözülüyor. Emoji tuşuna basılı tutunca ekranda yana kaydırılmış klavye simgesini tıklıyorsunuz ve klavye baş parmağınıza doğru yanaşıyor.

iPhone Klavye Ayarı


Siri ile Otomatik Tercüme

Tarafınıza gönderilen bir iletiyi Siri otomatik olarak dilinize çevirebiliyor ve sizi büyük bir meziyetten kurtarıyor. Bu sayede farklı dilleri konuşan insanlarla anlaşmak çok daha kolay.

Siri Dil Çevirisi


İç Mekan Tarifi Haritalar’da.!

Artık Haritalar uygulaması ile yalnızca otoyol tarifi değil, kapalı mekanlardaki yerler içinde tarif alabiliyorsunuz. Örneğin bir AVM’nin içerisinde WC’nin nerede olduğunu kolaylıkla bulabilir, yada yemek içmek için mekanları inceleyebilirsiniz.

En İyi Navigasyon


Gece Görüş Modu

Cihazlarını karanlık ortamlarda kullananlar içinde bazı incelikle düşünülmüş. Ayarlar menüsündeki Erişebilirlik kısayolunda bulunan karanlık mod ayarı ile, ekrandaki beyazlıkları yok edebilir ve gözlerinize büyük bir iyilik yapabilirsiniz. Ancak bu ışığa gelen sivrisinekler için pek bir şey değiştirmeyecek.

iPhone Karanlık Modu


AirPods Kontrolü

Eğer kablosuz AirPods kulaklık kullanıyorsanız, kulaklıklara bir iki kez hafifçe vurduğunuzda buna tepki verir. Bu hareket ile nasıl bir aksiyon kullanmak istiyorsanız (iki kez hafifçe vurunca müziği durdur gibi), o şekilde ayarlamalar yapabilirsiniz.

AirPods Ayarları Nasıl Yapılır


Acil Durum Kısayolu

IOS 11 ile birlikte, cihazınızın sağında bulunan power/uyandırma tuşuna beş kez ard arda basarsanız, cihaz SOS moduna geçip hem 112’yi, hem de acil durumlar için ayarladığınız kartvizitleri arayacaktır.

Apple 911 Call


 

Bir diğer başlıkta TeknoSA Preo Pwatch 3 Akıllı Saat Özellikleri konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Yasin BARAN tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BlackBerry Motion Çıkış Tarihi

BlackBerry Motion Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Piyasadaki En İyi Akıllı Telefon

Oyuncular İçin Özel Akıllı Telefon: Razer Phone