in

İnstagram’da RePost Nasıl Yapılır?

instagramda repost yapma
instagramda repost yapma

Facebook ve Twitter’da bulunan repost,retweet, yani bir paylaşımı kendi duvarında kendi arkadaşlarınla paylaşma özelliği, Instagram’da ki en büyük eksikliklerden birisi. İlerleyen zamanlarda her ne kadar bu özelliğin programa dahil edileceği söylense de, şu ana kadar herhangi bir gelişme söz konusu değil. Peki kullanıcılar bu eksikliği nasıl gideriyorlar? Bunun için kullanılan en iyi yöntem hangisi? Şimdi bazı püf noktaları ve ipuçlarına geçelim.

Repost for Android
Repost for Android

Bir uygulama üzerinde olmayan bir özelliği varmış gibi kullanmak için elbette bazı yardımcı araçlara ihtiyacınız oluyor. Her ne kadar bu iş mobil tarayıcı üzerinden meşakkatli bir yolla yapılabilse de, kullanıcıları canından bezdiriyor. Bazı kullanıcılar telefonlarında ekran resmini alıp kırptıktan sonra, bu resmi gönderi olarak paylaşıyorlardı. Halbuki bu işi uygulama üzerinden tek dokunuşla yapabilsek, çok daha rahat ve pratik olabilirdi. İşte bunun için uygulama geliştiriciler tarafından yaratılan iki adet yardımcı araç mevcut. Bunlardan ilki Insta Repost, ikincisi ise RePost uygulaması. Şimdi sizlere bu uygulamaları yüklemek ve kullanma hakkında ipuçlarından söz edeceğiz.

Insta RePost Uygulaması

Öncelikle Insta Repost uygulamasını android kullanıcıları buradan, indirebilirler. Uygulamanın IOS versiyonu ise maalesef henüz yayınlanmadı.  Uygulamayı android kullanıcıları yükledikten sonra tek yapmaları gereken uygulamayı çalıştırıp oturum açmak. Böylece repost butonu ile dilediğiniz gönderiyi rahatlıkla repost edebileceksiniz.

Insta Repost
Insta Repost
insta repost uygulaması
insta repost uygulaması

Instagram ile RePost Uyglaması

RePost uygulamasını android kullanıcıları buraya tıklayarak, IOS kullanıcıları ise burayı tıklayarak indirebilirler. Uygulamayı yükledikten sonra ihtiyacınız olan tek şey, bir paylaşımın üzerini tıklayıp linki kopyalamak ve RePost uygulamasına aktarmak. Daha sonra ekrana gelen panelde dilerseniz gönderiyi düzenleyebilir ve daha sonra yayınlayabilirsiniz.

Android Instagram Repost
Android Instagram Repost

Bir diğer başlıkta İşte İOS 11 Yenilikleri ve Desteklenen Cihazlar.! konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Yasin BARAN tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Android Root Nedir Nasıl Yapılır

En Kullanışlı Android Root Araçları

Emoji Oluşturma Programı

Resimlerle Sohbet Çıkartması Nasıl Yapılır