in

Instagram ve Facebook’tan Videolar Nasıl İndirilir?

Instagram ve Facebook gibi sosyal medya kanalları üzerinden video indirmek, bazı pratik bilgilere sahip olduğunuz taktirde sandığınızdan çok daha kolay şekilde yapılıyor. IOS ve Android üzerinden video indirme işlemi, bazen bir web tarayıcı üzerinden, bazen ise ufak widget‘lar ile yapılabiliyor.

Bunun için kullanıcılar arasında çok popüler olan iki adet web sitesi var. torchbrowser.com ve instadown.com adlı web siteleri sayesinde indirme işlemi tek tık ile gerçekleştirilebilmekte. Bunun için yapmanız gereken tek şey, bu web sitelerinden birisine  gitmek ve indirmek istediğiniz videonun linkini url kısmına yapıştırıp download etmek. Ayrıca Jailbreak’li iPhone kullanıcıları, dilerlerse Cydia üzerinden Bigboss reposunda bulunan Instagram++ aracını indirerek download işlemi yapabiliyorlar. Bu yöntemleri yapamadım diyorsanız, Google Play Store üzerinde bulunan InstaSave aracını da indirebilirsiniz. Peki hem Android hemde IOS kullanıcıları için bulunan garanti bir yöntem var mı? Cevap evet. Bu yöntemlere göre biraz daha uğraştıracak, ama videoları indirebileceğiniz bir yöntem mevcut.

Telefondan Video İndirmek

Mobil Tarayıcı Üzerinden Video İndirmek

Bazı mobil tarayıcılarda bulunan video indirme özelliği sayesinde, dilediğiniz tüm videoları tek dokunuş ile indirebiliyorsunuz. İster IOS olsun, ister Android olsun, Aloha Web Tarayıcı ile videoları izlerken sağ üst köşedeki download butonunu tıklayarak çözünürlük seçip indirebiliyorsunuz. Aynı zamanda Aloha‘nın indirilen videoları kendi kütüphanesinde tuttuğunu da hatırlatalım. Instagram yada Facebook gibi sosyal medya kanallarından video indirmek için ise, mecburen bu tarayıcı üzerinden oturum açmanız gerekiyor. Şimdi gelelim bilgisayar üzerinden herhangi bir kanal ile video indirmeye.

İnternetten Video İndirmek

Bilgisayar Üzerinden Video İndirmek

Bilgisayardan video indirmek deyince, hiç şüphesiz hepimizin aklına Internet Download Manager geliyordur. Hiç şüphesiz bu oldukça doğal bir şey. Çünkü IDM gerçekten de performansı en yüksek video yakalayıcıların dan birisi. Fakat download esnasında bir hız sınırı getirmezseniz, internetin tamamını tabiri caizse vakumladığını ve bant genişliğini kapatıp diğer cihazların internete erişimini hemen hemen kestiğini de söylemek gerek. Yani evet, hızlı, yetenekli, kullanışlı ama kullanmasını da bilmek gerekiyor. Buna alternatif olarak içerisinde kendi eklentisini barındıran Maxthon Web Tarayıcısını örnek gösterebiliriz zira Maxthon, kendi download özelliğiyle video indirmenize izin veriyor.

İnternetten Video İndirme

Bir diğer alternatif web tarayıcı olan Opera içinde yüklenebilecek ufak bir eklenti, video indirmenizi sağlıyor. Video Downloader Pro adında ki eklentiyi uzantılar mağazasından yükleyerek, video download işlemi yapabilirsiniz. Uygulama olarak yine 4K Video Downloader aracını, yada FlashGet isimli uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz. Bu araç ve uygulamaların hepsi, internet üzerinden video indirmenize olanak sağlamaktadır. Yakalayıcı da bulunmayan video uzantıları için, listeye uzantı ekleyerek, gezinme sırasında indirmek istediğiniz her dosyayı yakalayabileceğinizi de unutmayın.

Tarayıcı Üzerinden Video Nasıl İndirilir

Video Download Manager

Bir diğer başlıkta İşte İOS 11 Yenilikleri ve Desteklenen Cihazlar.! konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Yasin BARAN tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

One Plus 5T Nasıl Olacak

OnePlus 5T Özellikleri ve Tasarımı

eSim Destekleyen Telefonlar

eSim Nedir? Avantajları Nelerdir?