in

Huawei Honor V10 Teknik Özellikleri

Huwei Honor V10 Kamerası

Ülkemize kısa bir süre önce resmi olarak giriş yapacağını açıklayan Huawei’nin, yeni orta/üst sınıf akıllı telefonu olan Honor V10 ile ilgili teknik özellikler ortaya çıktı. 28 Kasım’da tanıtılan ve diğer orta sınıf telefonlardan farklı olarak çerçevesiz bir ekrana sahip olan telefonun çift kamera özelliği bulunuyor. Ancak telefonun hemen hemen çerçevesiz olmasına rağmen, alt kısmında yine de Touch ID özellikli bir düğmesi bulunuyor. Sızan başka görsellere göre ise, Touch ID tuşu cihazın arkasında yer alıyor ve ön yüz tamamıyla ekrandan oluşmakta. Elbette kesin tasarımı tanıtımda hep birlikte göreceğiz.

Huwei Honor V10 Yorumları

Tasarımı açısından bilhassa çerçeve ve arka yüzde iPhone 7’ye oldukça benzer olan telefon, tamamıyla alüminyum yek pare kasa ve ince bir yapı ile geliyor. Huawei Kirin 970 işlemcisi ile birlikte 6GB RAM’e sahip olacak cihazın, 4GB RAM’li versiyona sahip bir modelinin de satışa sunulacağı konuşuluyor. 5,99” büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüklü olan ekranla birlikte, telefonda 3650 mAh kapasitesine sahip batarya var. Bu ekran boyutuna göre bataryanın bir günü çıkarabileceğini düşünsek de, telefonu çoğunlukla günde iki kere şarj etmek zorunda olabilirsiniz.

Huwei Honor V10 EkranıYeni Huawei Honor V10, depolama kapasitesi olarak 64GB ve 128GB versiyona sahip ancak bu alanı MicroSD desteği ile yükseltebilmek mümkün.  Fakat şunu belirtelim, bu kapasitelerden birisinin 4GB ile birlikte, ötekinin 6GB versiyon ile birlikte gelebilme ihtimali düşük. Bununla birlikte, cihazı ön plana çıkan ve diğerlerinden ayıran en önemli özelliklerden bir diğerinin ise, gelişmiş kamera özellikleri olduğunu belirtelim. Zira telefonun arka kısmında 20MP + 16MP çift kamera özelliği bulunurken, ön kısımda ise 13MP değerinde bir kamera yer alıyor. Bu açıdan, cihaz oldukça iyi bir noktada duruyor demek doğru olur.

Huwei Honor V10 Fiyatı Ne Kadar OlacakHuawei Honor V10, renk seçenekleri bakımından dört farklı alternatif sunuyor. Buna göre altın sarısı,kırmızı,mavi ve siyah olmak üzere dört farklı renk alternatifi ile telefona sahip olabiliyorsunuz. Cihazın Türkiye’ye gelip gelmeyeceğini merak eden okurlarımız için ise, iyimser konuşmak istiyoruz. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi, Huawei artık Türkiye’de resmi olarak 2018’in ortalarına doğru satışa başlayacak. Bu nedenle, bu gelişmiş modeli ve diğer birçok Huawei marka akıllı telefonu artık ülkemizde görebiliriz. Fiyat konusunda ise henüz bir şey söyleyebilmek mümkün değil. Ama bu özelliklere ve tasarıma baktığımız zaman, en az 2500 TL olacağının da altını çizmek lazım.

Huwei Honor V10 Kamerası

Bir diğer başlıkta Nokia D1C Özellikleri konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Yasin BARAN tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leptop mu Masaüstü mü

3000 TL’ye Alınabilecek En İyi Bilgisayar Hangisi?

Sony Xperia XZ1 Ekranı

Sony Xperia XZ1 Özellikleri ve Alternatifleri