in

Huawei Honor Magic İncelemesi ve Fiyatı

Huawei Honor Magic Tasarımı

Fiyat performans konusunda gerek dünyada gerekse ülkemizde büyük beğeni toplayan, kullanıcı dostu Huawei, yeni amiral gemisi Huawei Honor Magic’i geçtiğimiz günlerde Çin’de tanıttı. Yeni telefona genel anlamda şöyle bir baktığımız zaman, onun oldukça başarılı bir teknik kadroya sahip olduğunu ve tasarım anlamında yenilikçi bir ruh taşıdığını görebiliyoruz. Zira telefonun hem zarif hem oval bir tasarımı var. Aynı zamanda bu ovalliğin ekran köşelerine de yansıtılmış olması, ona oldukça hoş bir hava katmış.

Huawei Honor Magic İnceleme

Huawei Honor Magic Tasarım İncelemesi

Yeni Huawei Honor Magic, tasarım konusunda markanın en iyi telefonlarından birisi olmaya aday. Her şeyden önce, telefonun arkasında iki adet kamera bulunmasına rağmen yok denecek kadar az çıkıntıya sahip olması, diğer telefonlar karşısında oldukça büyük bir avantaj. Bununla birlikte, cihazın etrafındaki ince metalik tasarım kasanın altına doğru daha kavisli bir hal alıyor ve düz bir zeminde buluşuyor. Telefonun alt kısmını oluşturan bu bölgede hem sim kart yuvası, hem jack girişi, hem usb soketi, hem de hoparlörler bulunuyor. Tüm bu işlevlerin tek bir yerde toplanması ve çerçeve kısmının temiz tutulması oldukça akıllıca olmuş. Aynı zamanda buradaki sim kart yuvasının iki tarafına da sim kart takıldığını, yani cihazın çift sim kart özelliğine sahip olduğunu hatırlatalım. Bu konudaki daha detaylı bilgilere aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

Telefonun arka yüzünde ise alüminyum yerine cam alaşımlı plastik tercih edilmiş. Sonuçta böyle bir tasarıma uygun alüminyum gövde üretmek oldukça zor bir iş olurdu. Bu cam kolay çizilir mi diye soran okuyucularımıza ise cevabımız, her cam telefon gibi bu da çizilebilir şeklinde olacaktır. Huawei Honor Magic’in köşelere doğru ince, merkezine doğru ise bombeleşen tasarımı, telefonun kalınlığını absorbe etmek için düşünülmüş.  Bu yaklaşımın başarılı olduğunu da söylemek mümkün. Sonuç itibariyle ortaya 7.8 mm kalınlğında ve 145gr. ağırlığında bir telefon çıkmış.

Huawei Honor Magic Yorumları

Huawei Honor Teknik Kadrosu

Yeni Huawei Honor Magic’in ana özelliklerine bakınca, yine tasarımına yakışır bir şekilde konumlandırıldığını rahatlıkla görebiliyoruz. Cihazdaki 2.3GHz hızında çalışan 8 çekirdekli Kirin 950 işlemci ve 4GB RAM bunu anlatır nitelikte. Aynı zamanda Mali-T880 MP4 grafik işlemcisi ile gelecek telefonun 64GB depolama alanı bulunuyor. Bir handikap olarak, cihazda MicroSD kart desteğinin olmadığını da sözlerimize ekleyelim. 2900 mAh kapasiteli batarya ise beklentilerin pek üzerine çıkamamış gibi. Fakat bu mevcut kapasite, cihazı ötekilerden aşağı kılmıyor. Ayrıca cihazın tamamen bitik şekilde ki bu bataryası, 15-20 dakika gibi bir sürede %65’e kadar doluyor. USB-C portu ile birlikte hızlı veri aktarımına da olanak sağlayan telefon, WiseScreen ve Sensor Magic ismindeki iki sensörü ile birlikte yeni fonksiyonlar sunuyor

WiseScreen ve Sensör Magic Nedir?

Bu iki yeni sensör, cihaz üzerindeki hareketlerinizi algılamaya yönelik tasarlanan donanımları oluşturuyor. Yani cihazı elinize aldığınızda yada masadayken havaya kaldırdığınızda otomatik olarak hazır konuma geliyor, geri bıraktığınızda ise otomatik olarak kendini kilitliyor. Üstelik bu özellik cihazı cebinize koyduğunuzda ise farklı davranıyor. Telefon kendisinin kapalı bir ortamda olduğunu anlıyor ve eliniz telefona değse dahi tuş kilidini açmıyor, yada tuş kilidi açık şekilde cebe konulunca otomatik olarak kilitleniyor. Telefonun eğlenceli özellikleri bununla da ibaret değil.

Huawei Honor Magic Özellikleri

FaceCode Özelliği Nedir?

FaceCode fonksiyonu ise telefondaki gizliliği arttırmak üzere tasarlanan bir yapı. Akıllı tanıma sistemi ismi de verilen bu özellik sayesinde, telefon yalnızca sahibine özel şekilde davranabiliyor. Yabancı birisi telefonu eline aldığı zaman ekranda yalnızca batarya ve saat bilgilerini görebilirken, tanımlanmış kişi telefonu eline aldığında bildirimler, iletiler ve mesajlar gibi kişisel verileri anında ekranda görebiliyor. Böylece cihaz yalnızca sahibi için kişisel verilerin gözükmesine izin vermiş oluyor.

Huawei Honor Magic Ekranı

Yeni amiral gemisi, 5.09” büyüklüğünde, 3D kıvrımlı Quad HD çözünürlüğe sahip Amoled bir ekran ile geliyor. 2560×1440 kalitesinde ki bu ekranın piksel aralığı ise 577ppi değerinde. Yani tabiri caizse telefonda cam gibi bir görüntü var.

Huawei Honor Magic Tasarımı

Huawei Honor Magic Kamerası

Cihazın kamerasına gelince. Arka kısımda yan yana iki adet kamera bulunuyor. Bunlardan ilkini siyah beyaz çekim özelliğine sahip 12MP değerindeki kamera oluştururken, ikincisini ise 12MP çözünürlüğe sahip renkli çekim yapan kamera oluşturuyor. 1080p (Full HD) 60fps kayıt yapan bu arka kameralar,çift tonlu dual led ışığına sahip.
F2.2 diyafram açıklığına sahip olan dual kamera karanlık ortamda diğer kameralara nazaran oldukça iyi sonuçlar alabilirken, slow montion (ağır çekim) özelliği de yine gelen özellikler arasında. Bununla birlikte cihazın ön kısmında 1080p 30fps kayıt yapabilen bir 8MP’lik kamera bulunuyor.

Huawei Honor Magic Fiyatı Ne Kadar?

Yeni amiral gemisinin satış fiyatı şuanda uzak doğuda 3700 yuan seviyesinde. Bu rakamı dolar kuruna çevirdiğimizde yaklaşık 540$ olduğunu görüyoruz.

 

Bir diğer başlıkta Nokia D1C Özellikleri konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Yasin BARAN tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tag Heuer Connected Modular 45 İnceleme

Tag Heuer Connected Modular 45 Özellikleri

quantum-dot-display-ozellikleri

Quantum Dot Display Nedir? Avantajları Nelerdir?