in

Huawei Honor 7X Özellikleri

Huawei Honor 7X Ekranı

Huawei’nin, diğer amiral gemilerinin fahiş fiyatlarından kurtuluş için bir anahtar olduğu hepimizce bilinen bir gerçek. Zira markası sırf Samsung, iPhone yada Sony diye, bazı akıllı telefonlara dünya kadar para verdiğimiz de bilinen bir şey. Hatta bu durum bazı kullanıcılar arasında hastalık haline gelmiş durumda. Bu kişiler, akıllı telefonları fiyatı üzerinden inceliyor; yani pahalıysa kaliteli, ucuz ise kalitesizdir yaklaşımıyla akıllı telefon alıyorlar. Sırf araştırmaya üşendiği için dünya kadar para verip “nasılsa fiyatı böyleyse iyi bir telefondur” diyenler sayesinde, bazı firmalar senelerdir yüklü miktarda servete sahip oldular. Şimdi araştıranlar için yeni bir akıllı telefondan bahsedeceğiz: Huawei Honor 7X.

Huawei Honor 7X Tasarımı

Bu konuda gerçekten Huawei‘yi tebrik etmek gerekiyor. Çünkü karşımızda su geçirmez, tamamen alüminyum yekpare bir kasa ve dual kamera özelliğine sahip, ince,şık ve oval bir telefon duruyor. Aynı zamanda parlament mavisine benzeyen bir mavi renk seçeneğini de buna ilave etmesi, gerçekten de çok göz alıcı bir sahne ortaya çıkarmış. Geniş çerçeveli ekran ise, bu şık ve zarif tasarımın adeta nazar boncuğu haline gelmiş. Fakat arka kısımda yer alan dual kamera bölümünün ayrı ayrı iki yuvarlak çerçeve halinde olması yerine, bitişik olması daha iyi olurdu diye söylemeden de edemiyoruz. Eğer kronik bir sorunu çıkmazsa, bu telefon ülkemizde de oldukça tutulacaktır.

Huawei Honor 7X Türkiye Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Huawei Honor 7X Teknik Özellikler

Yeni Huawei Honor 7X, orta segmentte birçok akıllı telefona iyi bir alternatif olabilecek bir akıllı telefon. En azından fiyatı bu özellikler ile aynı özelliklere sahip diğer telefonlardan biraz daha uygun olacaktır. Huawei Honor 7X’de 18:9 ekran kasa oranına sahip 5.93” büyüklüğünde bir ekran var. Telefonda Full HD+ çözünürlüklü bu ekran ile birlikte, Kirin 659 CPU,4GB RAM,32GB/64GB ve 128GB depolama seçenekleri ve 3340 mAh gücünde bir batarya söz konusu.

 

Android 7.1 Nougat işletim sistemi yüklü gelecek olan telefonun Oreo 8.0 güncellemesini alması bekleniyor. Cihazın arka tarafında bulunan dual kamera ise 16MP ve 2MP iki görüntüleyiciden oluşurken, ön kısımda ise 8MP değerinde bir kamera var. Bunların yanı sıra, telefonun su geçirmez olduğunu da belirtelim. Bu teknik özelliklere baktığımız zaman, telefon gayet makul duruyor. Zaten orta sınıf cihazlarda bazı Sony’ler hariç, hemen hemen hiç su geçirmemezlik özelliği göremiyoruz. Sony’nin su geçirmez telefonlarının fiyatları da malum, ortada.

Huawei Honor 7X İnceleme

Bir diğer başlıkta Nokia D1C Özellikleri konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Yasin BARAN tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Suya ve Toza Dayanıklı Akıllı Saat

Apple Watch Series 3 Özellikleri ve Fiyatları

Leptop mu Masaüstü mü

3000 TL’ye Alınabilecek En İyi Bilgisayar Hangisi?