in

HTC U Play 2 Teknik Özellikleri ve Fiyatı

HTC U Play 2 Teknik Özellikleri

HTC’nin yekpare plastik gövdeli olmasına rağmen, tok yapısıyla beğeni toplayan U serisinin yeni üyesi U Play 2’nin teknik özellikleri ortaya çıktı. MWC 2018 etkinliğinde tanıtılacak olan telefonun, orta sınıf kullanıcılar için oldukça iyi bir alternatif olacağı tahmin edilyor. Geekbench testlerinde X2-HT model ismiyle ortaya çıkan telefonun belli olan özellikleri ise şöyle;

HTC U Play 2 Çıkış Tarihi

HTC U Play 2, 2.2GHz hızında çalışan Snapdragon 660 işlemcisine sahip olacak. Önceki modeline nazaran 3GB yerine 4GB RAM’in tercih edildiği telefonda, Android 8.0 Oreo işletim sistemi yüklü olacak. 32GB depolama alanına sahip olması beklenen cihazın MicroSD kart desteği ise bulunmazken, HTC Sense arayüzü, HTC’nin değişmez tasarımı olarak bu modelde de kullanılmaya devam ediyor. Bir önceki model olan HTC U Play’e nazaran tasarım konusunda büyük farklar içermesi beklenmeyen, ancak teknik özellikler bakımından biraz daha üst sıralara terfi eden telefonun fiyatı hakkında ise henüz bir bilgi bulunmuyor.

HTC U Play 2

Hatırlayacağınız üzere 2017’nin ilk çeyreğinde tanıtılan HTC U Play modelinde, 16MP arka, 16MP ön kamera vardı. Bazı uzmanlara göre U Play 2 modelinde bu özellikler aynen kullanılmaya devam edecekken, ekran boyutu konusunda yine bir değişiklik olmayacak. 5.2 İnç büyüklüğünde ve 424PPi piksel derinliğine sahip Super LCD ekran, kullanıcılar tarafından hemen hemen tam not almıştı. Tabi kamera özelliği de yine beğeni toplayan diğer bir detaydı. 2500 mAh pil kapasitesinin ise biraz daha artırılacağı yönünde iddialar söz konusu. Ancak aynı tasarımın kullanılacak olması nedeniyle, bu ihtimal oldukça düşük görünüyor. Genel anlamda yeni telefonda RAM ve işlemci konusunda bir iyileştirme gözüküyor denilebilir.

HTC U Play 2 Teknik Özellikleri

HTC U Play 2 Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Bu konuda herhangi bir bilginin verilmesi yada bir sızıntı olması elbette şimdiden oldukça düşük bir ihtimal. Aynı zamanda telefonun 32GB ve 64GB gibi farklı modellerle satılacağı da göz önünde bulundurulduğunda, fiyat konusunda bir rakam verebilmek pek mümkün değil. Ancak tahmin yürütecek olursak ve HTC U Play‘ın fiyatını da göz önünde bulunduracak olursak, U Play 2‘nin 1500 TL ile 1750 TL arasında değişen fiyatlardan, 2018 yılının ortalarında ülkemizde satışa çıkacağını tahmin ediyoruz.

Bir diğer başlıkta Nokia D1C Özellikleri konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Yasin BARAN tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASUS ROG Strix GL702ZC Tasarımı

ASUS ROG Strix GL702ZC Teknik İncelemesi

One Touch İdol 2

Alcatel İdol 2 Özellikleri