in

Leagoo S8 Özellikleri

Leagoo Kiica S8

Güçlü akıllı telefonlar konusunda sektörün önde gelen markalarından ziyade, Çin’in yeni markaları bu alanda hakimiyeti Uzak Doğu pazarında yavaş yavaş eline almayı başarıyor. Bu başarı aynı zamanda diğer ülkelerdeki kullanıcılar içinde iyi şeylerin habercisi. Çünkü Uzak Doğu ülkelerinden birinde, bilhassa Çin’de yaşıyorsanız, güçlü, kaliteli ve şık bir akıllı telefona sahip olmak için bilindik markalara mecbur değilsiniz. Leagoo isimli bir üretici ise bunun bize son örneğini teşkil ediyor. S8 ismiyle tanıtılan yeni bir akıllı telefon, sahip olduğu özellikler ile amiral gemilerine taş çıkarıyor. Üstelik fiyatı da rakiplerinin çok çok aşağısında. Şimdi çok uzatmadan Leagoo S8’e yakından bakalım.

Leagoo Kiica S8 Özellikler

Leagoo S8 Teknik Özellikleri

Leagoo S8’in tasarımına baktığımız zaman, üzerinde isminden de anlaşılacağı gibi, Galaxy S8’in izlerini taşıyor. Oval bir kavisli ekran ile birlikte ince bir kasa ve geniş bir ekran bulunuyor. Bu ekranı Sharp tarafından üretilen ve 5.72” ebatında olan telefonun, %84 ekran gövde oranı bulunuyor ve 1440×720 çözünürlüğe sahip. Ürünün çerçeve kalınlığı ise 1mm ebatında iken, çerçevesi tamamıyla metalden oluşuyor. Ancak cihazı öne çıkaran esas özelliklerin kamera konusunda olduğunu belirtelim. Bu konuya aşağıda değineceğiz.

Leagoo S8 Kamerası

Diğer teknik özelliklere biraz daha değinecek olursak; 3GB RAM,32GB depolama alanı ve 1.5GHz hızında çalışan 8 çekirdekli MediaTek işlemcisi olduğunu söyleyelim. Parmak izi okuyucusu ile birlikte telefonun 2940mAh gücünde bir bataryası bulunuyor.

Leagoo S8’in Kamera Özellikleri

Bu yeni üst düzey akıllı telefon, kamera konusunda oldukça iddialı duruyor. Ön kısımda 8MP+2MP olmak üzere iki adet kamera mevcut fakat, çözünürlüğün çok yüksek olmaması, akıllara yüksek diyafram aralığı ve mercek boyutunu getirirken, bu konuda maalesef henüz bir detay verilmedi. Arka kısımdaki kameralar ise 13MP+2MP çözünürlüğünde. Yani cihazın hem arka hem de ön kısmında toplamda 4 adet kamera bulunuyor. Bu ana kameraların çözünürlükleri her ne kadar yüksek olmasa da, diyafram aralığının en az F2.0 olduğunu tahmin ediyoruz. Elbette bunlar tahminden ibaret. Zira bu konuda herhangi bir açıklama yapılmış değil.

Leagoo S8 vs Galaxy S8

Leagoo S8 Fiyatı

Galaxy S8’e çok benzer olan bu yeni akıllı telefonun fiyatı yalnızca 170 dolar. Yani bu özelliklere nazaran rakiplerinden yaklaşık 3 katı daha ucuz. Üstelik ucuz işçilik ve kalitesiz malzeme kullanılmadığı da telefona bakılınca anlaşılabiliyor zaten. Muhtemelen bu özellikleri ve fiyatı gören okurlarımız cihazın Türkiye’ye gelip gelmeyeceğini merak ediyorlardır fakat üzülerek söylüyoruz ki henüz böyle bir girişim bulunmuyor. Dileriz ki ilerleyen zamanlarda ürün ülkemize gelir ve bizlerde “adam akıllı fiyatlarla” kaliteli cihazlara sahip olma şansı yakalarız. Neler olacağını bekleyip göreceğiz. Siz ne dersiniz? Leagoo S8 çok iyi bir Galaxy S8 alternatifi değil mi?

Bir diğer başlıkta Nokia D1C Özellikleri konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Yasin BARAN tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türk Telekom Venüs V5 Yorumları

Türk Telekom Venus V5 Özellikleri

En İyi Oyun Bilgisayarları

Casper Excalibur G800: Yeni Oyun Canavarı