in

BlackBerry Motion Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

BlackBerry Motion Çıkış Tarihi

Akıllı telefon dünyasının eski kulağı kesiklerinden olan BlackBerry, yeni ürettiği akıllı telefonlar ile yeniden piyasaya tutunmaya çalışıyor. Bu yeni ürünlerden bir tanesi de yeni akıllı telefon Motion, oldu. Getex Teknoloji haftasında tanıtılan telefon, diğer akılı cihazlardan biraz farklı yönler içeriyor. Aynı zamanda yeni Black Berry’nin tasarımı açısından eski modellerini de unutmadığını söylemek yanlış olmaz. Teknik özellikleri ile giriş ve orta seviye kullanıcılara hitap eden ürünün, kendisine ait bir havası ve modası olacağı konuşuluyor.

BlackBerry Motion Tasarımı

Henüz bir açıklama yapılmadı ancak, BlackBerry Motion‘un yekpare bir kasa ve metalik gövde ile geleceği söyleniyor. Çıkan görseller de zaten bu dedikoduyu doğrular nitelikte. Aynı zamanda köşeye konumlandırılan geniş kamera lensi ve flash ışığının oldukça şık göründüğünü, ön kısımdaki metalik gövdenin arka kapağında bir kısmına kadar devam ettiğini görüyoruz. Arka bölmenin devam eden yerlerinin ise tırtıklı bir yapıya sahip olması, tutuşu kolaylaştıracak ve el izi bırakmayacak şekilde düşünülmüş. BlackBerry‘nin logosunun bulunduğu home tuşunun ise TouchID özelliğine sahip olup olmayacağı henüz bilinmiyor ama bizim kanaatimiz olmayacağı yönünde.

BlackBerry Motion Türkiyede Satılacakmı

BlackBerry Motion, Qualcomm Snapdragon 820 işlemci (kesinleşmedi), 4GB RAM, 5.5” Fulll HD bir ekran ile gelecek. Bu açıdan bakılınca, her ne kadar telefon orta ve giriş sınıf olarak nitelendirilse de, aslında orta seviyenin bir tık daha üstü denilebilir. 4000 mAh kapasitesinde bataryaya sahip olacak cihazın Quick Charge 3.0 desteğine sahip olacağını da belirtelim. Bununla birlikte, suya karşı dayanıklı olması da, telefonun diğer bir artısı olarak ön planda. BlackBerry Motion, çift sim ve tek sim olmak üzere iki farklı versiyona sahip olacak.

BlackBerry Motion Fiyatı Ne Kadar

Yeni Black Berry Motion, ilk etapta her ne kadar Ortadoğu’da satışa sunulacak olsa da, ilerleyen zamanlarda ülkemizde satışa çıkabilir. Ekim ayının sonlarına doğru raflardaki yerini alacak olan telefonun, fiyatı ise pek orta sınıf bir cihaza göre değil. Zira Ortadoğu’da 460 dolar fiyat etiketine sahip olacak cihazın ülkemizde olası satışı durumda minimum fiyatının 2Bin TL ve üzeri olması bekleniyor.

Bir diğer başlıkta Nokia D1C Özellikleri konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Yasin BARAN tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Huawei Mate 10 Yorum

Huawei Mate 10 Porsche Design Özellikleri

IOS 11 Yeni Özellikleri

iPhone X’in Gizli Özellikleri!