in

Batarya Ömrünü Uzatan Programlar

Telefon Şarj Süresi
Telefon Şarj Süresi

Telefonumuzun batarya ömrünü uzatmak için daha önce yapılabilecek tasarruf ayarlarını “Telefonların Şarj Süresi Nasıl Uzatılabilir ?” konu başlığında incelemiştik. Gelişen teknoloji ve ilerleyen zamanla birlikte, akıllı telefonlarında birçok işe yaraması ve birçok farklı alanda yetenekli olması, onları sürekli olarak ihtiyacımız olan nesneler haline getiriyor. Ancak bu telefonlara ihtiyacımızın artması ve onları daha fazla kullanma isteğimiz, beraberinde başka sorunları da getiriyor. Örneğin bu kullanımlardan kısa bir süre sonra şarjımızın hızla tükenmesi gibi. Her konuda bir uygulama geliştiren yazılım mühendisleri, akıllı telefon mağdurlarını da bu konuda unutmuyorlar ve bazı yazılımlara durumu iyileştirmeye çalışıyorlar. İşte bu batarya ömrünü uzatan akıllı telefon uygulamalarından bazıları:

 

BATTERY DOCTOR

Telefon Bataryasını Koruyan Programlar

Battery Doctor uygulaması, bilhassa İphone kullanıcıları tarafından en çok tavsiye edilen ve beğenilen programlardan birisi. Dünya genelinde binlerce kullanıcı tarafından beğenilerek kullanılan uygulamanın, profesyonel güç idare merkezi, pil süresinin tahmini bitiş zamanı, pilin gücünü tüketen uygulamaların en küçükten büyüğe doğru görsel olarak sıralanması ve boş yere çalışan uygulamarın sonlandırılarak hafızada yer açılması gibi yetenekleri bulunuyor. Aynı zamanda pil kalibrasyon zamanını ve pil için yapılan peryodik bakımların kontrol edilmesinin yanı sıra, hava durumu vb. eklentileriyle de göz dolduran birinci sınıf bir yazılım. Üstelik bu yazılıma ücretsiz kavulabiliyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken tek şey Apple Store veya Google Play’a erişerek programı yüklemek.

 

EASY BATTERY SAVER
Batarya Ömrünü Uzatan Uygulamalar

Şarj ömrünü uzatma ve bataryayı iyileştirmeyi hedefleyen uygulamalardan birisi olan Easy Battery Saver, içerisinde çalışmaya yönelik beş farklı uygulama ayarı sunuyor. Bunlar İntelligent Power Saving Mode,Normal Mode,Saving Mode,General Power Saving Mode,Super Power Saving Mode ve Advanced Customized mode. Bu seçeneklerin her biri, bataryanızın gücünü korumak ve onun bataryaya uygulayacağı çalışma seviyesini seçmeye yönelik ayarlar uyguluyor. İsterseniz tüm bunların dışında Customized Mode’yi seçerek kendi özelleştirilmiş batarya koruma protokolünü de oluşturabiliyorsunuz. Kullanış açısından oldukça basit arayüze sahip ve yetenekli bir uygulama olmasıyla dikkat çekiyor.

 

DU BATTERY SAVER

Batarya Ömrünü Uzatan Android Uygulamalar
Batarya Ömrünü Uzatan Android Uygulamalar

Diğer uygulamalara göre telefonu yormayan, pilinizin doldurulma günlerini ve harcanma sürelerini takvim üzerinde kayıt altına alan ve pil ömrünün kalan ortalama zamanını gösterebilen başka bir batarya uygulaması. Ücretsiz olarak yüklenebilecek bu uygulama ile arka planda çalışan gereksiz uygulamalar kapatılıyor ve şarj tüketimini minimize ediyor. Tüm bunların yanı sıra telefonunuzun en doğru aralıklarda şarj edilmesini ve takvime göre kontrollü bir biçimde dolum yapılmasını sağlayan özellikleri, en beğenilen yanları arasında.

 

BATTERY WİDGET REBORN

Batarya Ömrünü Koruyan İos Programlar
Batarya Ömrünü Koruyan İos Programlar

Android kullanıcıları tarafından oldukça bilindik bir uygulama olan bu yazılım, diğer batarya yazılımlarına göre biraz daha yetenekli denebilir. Bunun sebebi ise programın daha detaylı bir monitöre sahip olması. Mevcut çalışan ve güç tüketen arka plandaki uygulamaların sonlandırılması konusunda oldukça yetenekli olan program, pilin ısısını ve voltajını göstererek kalan süreyi hesaplıyor ve bataryanın performansı hakkında ipuçları veriyor.

 

JUİCE DEFENDER

İos ve Android Batarya Programları

Diğer batarya uygulamaları gibi Juice Defender uygulaması da ücretsiz olan bir yazılım. İlk batarya koruma programlarından birisi olma özelliğini de taşıyan program, bu önceliğinden ötürü 6milyonun üzerinde bir kullanıcı tarafından download edildi. Tasarruf konusunda diğer uygulamalara nazaran herhangi bir ekstra özellik taşımayan bu uygulama, arka planda çalışan uygulamaları kapatma ve mobil şebekeleri yönetme gibi yetenekleriyle bataryayı korumayı amaçlıyor.

 

Yasin BARAN tarafından yazılmıştır.

2 Yorum

Cevap Yaz
    • Sevgili Melike, kullanıcı sayısına ve yorumlara baktığımız zaman, Battery Doctor uygulamasının revaçta olduğunu görüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknolojik Hatalar

Teknolojik Ürünleri Kullanırken En Sık Yaptığımız Yanlışlar

4K Ne Anlama Geliyor

4K Çözünürlüğü Ne Demek?