in

Asus Zenfone 4 Max İncelemesi: Özellikleri

Asus ZenFone 4 Max İnceleme
Asus ZenFone 4 Max İnceleme

Asus, Zenfone ailesinin yeni ve en batarya konusunda en güçlü telefonu olan Zenfone 4 Max’ı geçtiğimiz günlerde görücüye çıkarmıştı. Bu yeni akıllı telefon teknik özellikleri bakımından orta sınıf olmasından ziyade, kendisini diğerlerinden ayıran yegane bir özelliğe sahip. Zira telefon 5.5” bir ekrana sahip olmasına rağmen tam 5.000 mAh gücünde bir bataryaya sahip. Bu rakam, telefonu çok fazla eline almayan birisi için cihazı 2 güne kadar şarja takmadan kullanabileceği anlamına geliyor. Malum, tuşlu telefonları 3-4 günde bir şarj edip kullandığımız o günleri şimdi mumla arıyoruz. Bugün baktığımızda akıllı telefonların en büyük sorunları arasında gelen batarya problemini, Asus böyle bir yöntemle indirgemeye çalışmış. Peki Asus Zenfone 4 Max, teknik özellikleri,tasarımı ve fiyatı açısından alınabilecek bir telefon mu? Şimdi bu konuyu enine boyuna inceleyelim.

Asus Zenfone 4 Max Teknik Özellikler

Yeni Asus Zenfone 4 Max, 5000 mAh değerinde ki batarya ile birlikte PowerMaster adı verilen bir güç tasarruf modu ile gelirken, bu sayede tüketimde aza indirilmeye çalışılmış(ancak bataryanın biraz geç şarj olduğunu belirtelim). Cihazın ekranı ise  5.5″ ebatlarında ve 1080p çözünürlüğünde. IPS olan bu görüntü panelinin yanı sıra, 4GB‘a kadar RAM ve 16/32/64GB depolama seçenekleri de telefonun diğer özellikleri arasında geliyor.

Asus Zenfone 4 Max Tasarımı

Asus Zenfone 4 Max, iki farklı işlemci seçeneğine sahip olacak. Buna göre telefonda dört çekirdekli Snapdragon 425 ve sekiz çekirdekli Snapdragon 430 işlemcilerine yer verilmesi bekleniyor. Bu iki işlemci ile birlikte 2GB ve 4GB olmak üzere iki farklı konfigürasyon ile satışa sunulacak cihaz, kullanıcılarına alternatif seçenekler sunuyor.

Asus Zenfone 4 Max’ın Kamera Özellikleri

Gelelim telefonun kamera özelliklerine. Bu konuda Asus’un çok atılımcı bir firma olduğunu söylemek pek yalan olmaz. Zaten Asus’un diğer firmalarla akıllı telefon konusunda yarışmak yerine, kendi işine odaklanıp kullanışlı telefonlar üzerinde çalıştığını da çoğumuz biliyoruz. Bu modelde ise geleneğin biraz dışına çıkılmış ve daha yenilikçi bir telefon yaratılmış. Asus Zenfone 4 Max, arka kısımda yer alan iki adet 13MP değerinde ki kamerası ile 120 derece açılı görüntüler alabiliyor. Ön kısımda ise 8MP değerinde 140 derece açılı çekim yapan bir diğer kamera mevcut. Bu özellikler ile selfie meraklıları telefonu oldukça seveceklerdir.

Asus ZenFone4 Max Renk Seçenekleri

Asus Zenfone 4 Max’ın Fiyatı

Asus Zenfone 4 Max’ın 2GB/16GB ve dört çekirdekli işlemci modeli, ilk olarak Rusya’da 235 dolardan satışa sunuldu. İkinci model olan 4GB/32GB ve sekiz çekirdek işlemci versiyonu ise 335 dolardan satışa sunuldu. Telefonun fiyatı kura göre değişiklik gösteriyor.

Asus Zenfone 4 Max Pembe

Bir diğer başlıkta Nokia D1C Özellikleri konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Yasin BARAN tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Galaxy S8 Mini Ne Zaman Çıkacak

Galaxy S8 Mini Özellikleri

Nokia Lumia 1020 Ekran

Nokia Lumia 1020 Özellikleri