in

Apollo.rip Nedir ? Nasıl Üye Olunur?

apollo-rip-uyeligi

Son zamanlarda internet alemini meşgul eden bir meşgale var. Kendisinin ne olduğunu bilen pek yok ama merak eden oldukça çok. Aslında her ne kadar biz bu isme yabancı da olsak, aslında Apollo.rip dünya çapında bilinen bir site. Daha önce xanax.rip ve What.Cd adıyla bilinen bu web sitesi, içerisinde milyonlarca içerik barındırıyor. Apollo.rip’in tam anlamıyla ne olduğuna gelirsek; o bir torrent paylaşım sitesi. Tıpkı KickAss Torrents gibi içerisinde oldukça çok sayıda dosya bulunuyor.Fakat Apollo.rip’ten bırakın dosya indirmeyi, sitenin ana sayfasını görmek için dahi üyelik girişi yapmak gerekiyor. Bu nedenle siteye öyle herkes giremiyor ve içeriklere erişemiyor. Apollo.rip sitesinde kullanıcılar diledikleri müzikleri ve videoları diğer kullanıcılar için anında upload edebiliyor ve paylaşabiliyorlar. Fakat bu ve benzeri oluşumların yasa dışı olduğunu ve daha önce birçok site sahibinin tutuklandığını söylememize herhalde gerek yoktur.Çünkü telif haklarının çiğnenmesi dünya çapında ki en büyük suçlar arasında geliyor.

apollo-rip-davetiyesi

Apollo.rip Neden Önemli?

Az önce sizlere, kullanıcılar bu siteye dosya  yüklüyor ve paylaşıyor demiştik. Çoğunuzun aklına burada şu soru gelebilir ; “bir web sitesi kullanıcıların yüklemeleri ile bu kadar ilgi görebilir ve büyüyebilir mi?”. Cevap evet. Çünkü bunun birden fazla sebebi var. Birincisi, Apollo.rip her ne kadar yeni bir isim gibi görünse de, illegal bir web sitesi olduğu için belirli dönemlerde ismini değiştiriyor. Yani isim belki yeni ama senelere dayanan veri tabanı oldukça köklü. İkincisi ise, piyasaya çıkan müzik ve videolar bu siteye daha kimse duymadan düşüveriyor. Üçüncüsü, Apollo.rip bünyesinde sadece video ve müzik barındırmıyor. Uygulama,sesli kitap,ders videoları,e-kitaplar, çizgi romanlar ve buna benzer birçok meteryal yine Apollo.rip’te yayınlanıyor.

apollo-rip-uyeligi

Apollo.rip’e Nasıl Üye Olunur?

Apollo.rip, dünyadaki en zor üye olunabilen sitelerden birisi. Belki siteyi en çok değerli kılan şeyde budur. Çünkü Apollo.rip üyelik sistemini davetiye sistemine dayalı şekilde kullanıyor. Yani web sitesine giriş yapabilmek için siteye üye olan birileri tarafından davet edilmiş olmak gerekiyor. Her kullanıcının ise 5 adet kullanıcıyı davet etme hakkı bulunuyor. Sık sık apollo.rip kelimesini duymamızın sebebi ise, işte bu davetiyeyi almak için başlık açan yada çağrı yapan kullanıcılardan kaynaklanıyor. Herhalde buradaki yazıları okuduktan sonra, sizlerde onlardan birisi oldunuz bile.

Bir diğer başlıkta TeknoSA Preo Pwatch 3 Akıllı Saat Özellikleri konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Yasin BARAN tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

quantum-dot-display-ozellikleri

Quantum Dot Display Nedir? Avantajları Nelerdir?

gm-5-ekrani

General Mobile 5 Özellikleri ve Fiyatı