in

Antutu Benchmark Testi Nedir? Ne İşe Yarar?

AnTuTu Test

Akıllı telefonların mobil dünyanın yaratılışında başlıca rol oynaması ve teknolojinin giderek nano seviyelere inmesi, hiç şüphesiz ki insan hayatı için köklü değişimlerin doğuşunu kaçınılmaz kıldı. İlk başlarda başı çeken çeşitli teknoloji tedarikçileri var olsa da geçen zamanla birlikte yeni markalar da gün yüzüne çıktı. Günümüze baktığımız zaman sayısız üründe sayısız alternatiflerin olduğu geniş bir mobil ağ, bugün dünyanın en büyük pazarlarından birisini oluşturuyor. Peki böylesi büyük bir pazarda yeni bir akıllı cihaz sahibi olmak isteyen birisi tam olarak hangi adımları izlemeli?

Günümüzün Müşteri Vizyonu: Kıyaslama ve Performans

Çok sayıda markanın onlarca mobil ürünü piyasaya sunması, elbette her bir cihazın kusursuz ya da işlevsel olduğu anlamına gelmiyor. Nitekim cebindeki telefonu yalnızca sevdikleriyle iletişime geçmek için kullanan birisi ile “sosyal medya olmadan yaşayamam” diyen birisinin ihtiyaçları temelde çok farklı. Ancak amaç ne olursa olsun tüketicilerin buluştuğu ortak bir payda var o ki o da fiyat performans ürünleri! İşte tam da bu noktada aklımıza hepimizin son yıllarda adını sıkça duyduğumuz o platform geliyor; AnTuTu Benchmark Testleri. Peki tam olarak nedir bu Benchmark? Dilerseniz konuyu biraz daha yakından inceleyelim

Antutu Benchmark Nedir?

Android cihazlar arasında çeşitli kriterleri kıyaslayan ve performans skalası ortaya çıkaran testere Benchmark denir. Tablet ya da telefon gibi mobil cihazların RAM, işlemci, 3D ve UX gibi temel donanım ve yazılım performanslarını kıyaslayan AnTuTu Benchmark, söz konusu cihazları kıyaslama da ve puanlama konusunda dünyada başı çekiyor.

AntuTu Benchmark Nasıl Kullanılıyor?

Bir AnTuTu Benchmark testi başlatmak, bir bardak çayın içerisine şeker atıp karıştırmak kadar kolay bir iş. Bunun için yapmanız gereken tek şey, uygulama mağazasından uygulamayı indirmek ve çalıştırıp  “Test” butonuna basmak olacak. Böylece devreye giren program biz dizi işlem organizasyonunu başlatarak cihazınızın 3D,RAM,İşlemci ve UX gibi çeşitli donanımlarını test etmeye başlayacak. Ayrıca elde ettiğiniz söz konusu puanları diğer cihazların aldığı puanlar ile de kıyaslamanız mümkün.

AntuTu Benchmark Ücretli mi? Nasıl Yüklerim?

Antutu uygulaması tüm kullanıcılar tarafından ücretsiz kullanılabilecek bir uygulama. Zira bu uygulamayı çalıştırmak için ihtiyacınız olan tek şey uygulamanın APK dosyasını indirerek ya da Google Play Store üzerinden yükleyerek çalıştırmak. Dilerseniz buraya tıklayarak hemen mağaza üzerinden indirebilir ya da buraya tıklayarak uygulamanın APK dosyasını edinebilirsiniz.

Bir diğer başlıkta Black Friday Nasıl Doğdu? İsmi Nerden Geliyor? konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Yasin BARAN tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Black Friday Ne Zaman Başlıyor

Black Friday Nasıl Doğdu? İsmi Nerden Geliyor?

En İyi İş Bilgisayarı Markası/Modeli Hangisi?